Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Zakończenie projektu Erasmus +

Facebook Twitter

W czerwcu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rybniku Boguszowicach zakończył się trzyletni projekt Erasmus+ "Let's Explore Europe - Together We Are One", który obejmował pięć krajów partnerskich, tj. Niemcy, Portugalię, Litwę, Turcję i oczywiście Polskę.

W ramach projektu uczniowie mieli możliwość podróżowania do szkół partnerskich za granicą, nawiązywania nowych znajomości i szlifowania języka angielskiego. Projekt skierowany był do dzieci w wieku 8 – 10 lat. Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących za granicą. W październiku i czerwcu 2018 r miały miejsce wizyty gości zagranicznych w Polsce.

Dla uczniów starszych, Zespół Szkolno-Przedszkolnych nr 6 w Rybniku prowadzi  drugi projekt – Erasmus+ „Learn to say what you want”, który ma na celu rozwijanie umiejętności mówienia w języku angielskim z wykorzystaniem narzędzi ICT. Uczniowie mają regularne zajęcia z angielskim rodzimym użytkownikiem języka, native speakerem Markiem.

Młodzież bierze również udział w wyjazdach zagranicznych i zajęciach pozalekcyjnych, gdzie mają szansę wykorzystywać narzędzia ICT w celu rozwinięcia kompetencji językowych.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022