Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Zakończyło się spotkanie sztabu kryzysowego

Facebook Twitter

Zakończyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w rybnickim magistracie.

Zostało zwołane dziś (9.03.) rano w związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem. To tam zdecydowano o zawieszeniu zajęć w trzech szkołach: Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 14 przy ulicy Krętej i Staffa w Rybniku, w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej oraz Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej. W tych placówkach zostanie przeprowadzona dezynfekcja.

Radio 90: W tych placówkach mamy potwierdzoną obecność koronawirusa?
Wszystkich informacji będzie szczegółowo udzielał Minister Zdrowia i wojewoda śląski. Nie możemy udzielać informacji, co szczegółowo się dzieje.
Radio 90: To prawda, że nosicielem jest jeden z nauczycieli?
Nie mogę udzielać takich informacji niestety.
Radio 90: Jest to syn osoby hospitalizowanej w szpitalu Raciborzu?
Nie mogę udzielać takich informacji, przykro mi panie redaktorze, ale za każdym razem będę musiała odpowiadać w ten sposób. Współczujemy dzisiaj wszystkim, których ta sytuacja dotknęła. Niestety, mamy sytuację absolutnie wyjątkową, prosimy o zrozumienie ze strony rodziców.

– mówiła Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku. O wznowionych zajęciach szkoły będą informowały rodziców przez dzienniki elektroniczne, póki co nie wiadomo kiedy uczniowie będą mogli wrócić na lekcje. W posiedzeniu sztabu kryzysowego wziął udział prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca Piotr Masłowski, naczelnik wydziału edukacji, powiatowy inspektor sanitarny, przedstawiciel kuratora oświaty oraz komendant policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj