Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Zamknięty SOR w szpitalu. Podejrzenie koronawirusa [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Szpitalny Oddział Ratunkowy zamknięty po tym, jak pojawił się na nim, dziś (24.03.) w nocy około godziny 2.00 pacjent z podejrzeniem koronawirusa.

Aktualizacja godzina 11:09

Wiemy nieco więcej szczegółów odnośnie nocnej wizyty starszego mężczyzny na rybnickim SOR-ze. Pacjent, kiedy już trafił na salę obserwacyjną, wówczas komuś z jego bliskich przypomniało się, że w ostatnim czasie był za granicą, a później miał kontakt z dziadkiem. Starszy mężczyzna w ogóle o tym fakcie nie wiedział. Pacjentowi pobrano wymaz, wyniki testu powinniśmy poznać dziś po południu. Do tego czasu SOR jest nieczynny.

Pisaliśmy wcześniej:

Rybnicki SOR został zamknięty, nie pracuje około 20 osób personelu. Według nieoficjalnych informacji w nocy pojawił się na nim pacjent w podeszłym wieku, który przyznał dopiero na sali obserwacyjnej, że przebywa na kwarantannie. Pobrano mu wymaz, wyniki testu powinniśmy poznać dziś po południu. Do tego czasu SOR jest nieczynny.

Informację te potwierdził Michał Sieroń rzecznik szpitala w Rybniku:

SOR jest nieczynny do momentu, do którego nie przyjdą wyniki testu pacjenta, który w nocy dostał się na SOR i miał podejrzenie, że może być faktycznie nosicielem. W związku z czym pobrano wymaz, oczekujemy na wyniki. Do momentu tych wyników SOR jest zamknięty.

Jeżeli wyniki pacjenta będą pozytywne, rybnicki SOR czekać będzie kwarantanna. Jeżeli nie, zostanie jeszcze dziś otwarty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj