Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Zapisy na MTB Race Maraton do czwartku (13.09.)

Facebook Twitter

W związku z ogromnym zainteresowaniem do czwartku (13.09.) można zgłaszać się do 7. edycji MTB Race Maraton Rybnik-Nowiny. Zawody kolarskie w najbliższą sobotę (15.09.).

Fot. ernschie \ pixabay.com

Mówi Arkadiusz Skowron zastępca dyrektora rybnickiego MOSIR-u:

Zwiększamy ilość osób startujących. W zeszłym roku było około 100 osób, które brały udział w zawodach. Teraz mamy już zapisanych 150 osób a jeszcze są chętni, dlatego zwiększyliśmy limit do 200 osób. To jest siódma edycja naszych zawodów. Ja myślę, że to myśmy zaczęli te modę na rowery, faktem jest, że to zapotrzebowanie było już od dawna. Ja pamiętam, że w pierwszych naszych zawodach brało udział ledwie 20 uczestników. Dzisiaj mamy już, może będzie te 200, to byłby sukces organizacyjny.    

Rowerzyści ścigać się będą w kilku kategoriach, do pokonania będą mieli kilka tras:

Do tej pory uczestnicy korzystali z rowerów trekingowych, były też innego rodzaju rowery. Zalecam, żeby były szerokie opony, ponieważ sama trasa przebiega masywem leśnym, więc na terenie gdzie jest bardzo dużo piasku. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń. Są profesjonaliści, którzy ten sport uprawiają w klubie, są dopuszczeni i jeżdżą, ale są też całkowici amatorzy, którzy lubią sobie pojeździć po lasach i takich tutaj zapraszamy. Dzieci w ogóle jeżdżą na takich rowerkach, które odpycha się nogami, a nie pedałuje –  dodaje Arkadiusz Skowron zastępca dyrektora rybnickiego MOSIR-u.

Zawody ruszają o godz. 10:00, a odbędą się na terenie kompleksu leśnego na Nowinach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020