Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Zimą na Drodze Regionalnej Racibórz-Pszczyna będą ograniczenia prędkości

Facebook Twitter

W sezonie zimowym na rybnickim odcinku Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz będą ograniczenia prędkości do 70 km/h. Miasto ze względów bezpieczeństwa postanowiło wprowadzić obostrzenia. Mówił nam o tym Janusz Koper zastępca prezydenta Rybnika.

Już teraz na drodze przygotowane są znaki drogowe informujące o zmianach:

W okresie zimowym na większości tej drogi będzie ograniczenie do 70 km/h, jest to związane z obiektami, wiemy, że w okresie zimowym one troszeczkę przemarzają. W związku z powyższym na obiektach będzie ograniczenie prędkości. Rozpędzanie się pomiędzy tymi ograniczeniami będzie trudne i nieuzasadnione.

Ograniczenia prędkości mają obowiązywać od listopada

– mówi zastępca prezydenta Rybnika Janusz Koper, który zapewnia, że drogowcy są przygotowani na odśnieżanie 10-kilometrowego odcinka Drogi Regionalnej:

Jesteśmy przygotowani, mamy sprzęt kupiony, nowy i to gazowy, on będzie obsługiwał drogę Pszczyna-Racibórz, jest ekologiczny. (…) Zima nigdy nie zaskakuje drogowców, co najwyżej kierowców, ale drogowcy są zawsze przygotowani.

Czy faktycznie zima nie zaskoczy drogowców i miasto Rybnik poradzi sobie z utrzymaniem 10-kilometrowego odcinka Drogi Regionalnej, przekonamy się już niedługo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj