Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnikolandia czyli Dzień Dziecka w Rybniku

Facebook Twitter

Darmowe dmuchańce i wata cukrowa. Kolorowe proszki holi i koncerty... z gwiazdą Dawidem Kwiatkowskim na czele. Tak Rybnik będzie świętował Dzień Dziecka. 1 czerwca przy Scenie na Kampusie. W programie "Czas na Twoją Miejscowość" w Radiu 90 podaliśmy szczegóły.

fot.xusenru/ pixabay.com

To jest zaproszenie prezydenta Rybnika Piotra Kuczery:

1 czerwca Dzień Dziecka i w Rybniku też świętujemy, ponieważ każdy nosi w sobie dziecko, dlatego w tym roku staraliśmy się urozmaicić i zrobić ofertę trochę dla dzieci, trochę dla młodzieży i trochę dla dorosłych. Zapraszam- mówi w Radiu 90 prezydent Rybnika.

Największą gwiazdą Dnia Dziecka w Rybniku będzie Dawid Kwiatkowski, bez dwóch zdań. Artysta był już w mieście latem 2015 roku:

Od tego dnia, codziennie w zasadzie odbieramy wiadomości mailowe, z prośbą aby zorganizować kolejny koncert Dawida Kwiatkowskiego. Stało się to co na czekały tłumy, Dawid Kwiatkowski 1 czerwca na rybnickim Kampusie, serdecznie zapraszam.

– zaprasza Julia Wójcik, kierownik Biura Kultury w Urzędzie Miasta w Rybniku, Kwiatkowski na Scenie na Kampusie o 19.30.

Na początek imprezy zapowiedziano występ grup Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Przygoda”, od 17.00 zaś bajkowy koncert pt. „W krainie dźwięków”:

O godz. 18.30 na Scenie na Kampusie pojawi się – Michalina Porszke z zespołem Remedium. Rybniczanka, która zachwyciła jury pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” i zdobyła serca nie tylko jurorów, ale także rybniczan. Wystąpi w nowym programie, przygotowanym specjalnie na tę okazję– mówi Julia Wójcik z rybnickiego Urzędu Miasta. Michalina Porszke to uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureatka kilku stypendiów naukowych oraz muzycznych. Ponadto uczy się gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku. Do zobaczenia, do posłuchania popołudniu w piątek.

Teraz o najbardziej kolorowym punkcie programu. Podczas koncertu Dawida Kwiatkowskiego wśród publiczność zostaną wyrzucone w górę różnokolorowe proszki holi, które utworzą wielką chmurę barw- zapowiada Julia Wójcik z rybnickiego Urzędu Miasta:

Wytłumaczmy na czym polega zabawa proszkami holi:

Dmuchańce, koncerty, strefa food trucków. Rybnik szykuje się na obchody Dnia Dziecka. W piątek 1 czerwca na rybnickim kampusie, wśród atrakcji będzie interaktywna wirtualna kapsuła przygód. Posłuchajcie co to takiego:

Ciężarówka wypełniona czekoladą? To zapowiedź na niedzielę 10 czerwca, wówczas zamknięcie obchodów Dnia Dziecka w Rybniku. Z radia 90 wiecie, że już w piątek koncerty i zabawy na kampusie, potem ciąg dalszy imprez z okazji Dnia Dziecka w mieście:

Piotr Kuczera prezydent Rybnika zaprasza na obchody Dnia Dziecka już w piątek na kampusie i w Radiu 90 wspomina swoje dzieciństwo:

Impreza odbędzie się na terenie Kampusu, to bardzo popularne miejsce wśród rodzin z dziećmi. Popołudniami i w weekendy jest tam bardzo dużo ludzi. Latem rodzice z dziećmi przede wszystkim wybierają place zabaw z cieniem:

– mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera, którego w imieniu dzieci pytamy o to czy na rybnicki rynek wrócą piaskownice:

W programie:

 • godz. 15.00  –  Występ grup Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Przygoda”
 • godz. 17.00  –   Bajkowy koncert pt. „W krainie dźwięków”
  W programie wystąpią znakomici wokaliści – Joanna Smajdor oraz Marcin Jajkiewicz w utworach z ponadczasowych produkcji: Kraina lodu, Król Lew, Pocahontas, Zaplątani, Vaiana: Skarb oceanu. Podczas wydarzenia na telebimie będą wyświetlane fragmenty bajek.
 • godz. 18.30  –  Michalina Porszke z zespołem Remedium
  Rybniczanka, która zachwyciła jury pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” utworem „I have nothing” z repertuaru Whitney Houston. Uczennica Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Laureatka kilku stypendiów naukowych oraz muzycznych. Ponadto uczy się gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej w Rybniku.
 • godz. 19.30  –  Dawid Kwiatkowski
  22-letni wokalista, który szturmem zawojował polską scenę muzyczną zyskując setki  tysięcy fanów w całym kraju, tym samym wyprzedając na pniu dwie trasy koncertowe liczące 50 koncertów. Pierwsza z nich – „Biegnijmy Tour” wyprzedana została w niecałe 2 dni.  Druga trasa #9893tour trwała aż 10 miesięcy i była jedną z najintensywniejszych tras koncertowych w Polsce. Debiutancki album Dawida pt. 9893 zapisał się w historii polskiej muzyki, jako pierwszy debiutancki krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. „9893” zyskał bardzo dobre opinie wśród dziennikarzy muzycznych oraz na tydzień po sklepowej premierze znalazł się na 1. miejscu OLiS, był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Każdy z teledysków Dawida znalazł się na 1. miejscu najważniejszych telewizji muzycznych.
 • podczas koncertu Dawida Kwiatkowskiego wśród publiczność zostaną wyrzucone w górę przez ludzi różnokolorowe proszki „Holi”, które utworzą wielką chmurę barw. Uczestnicy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze! Proszek jest mieszanką mąki kukurydzianej z barwnikiem (nie uczula).

  Dodatkowe atrakcje:

  • darmowe dmuchańce (od 15.00 do 18.00),
  • animacje dla dzieci – malowanie twarzy dzieci
  • 400 porcji waty cukrowej
  • darmowy przejazd kolejką
  • food trucki, które serwować będą naleśniki, lody, burgery,
  • interaktywna wirtualna kapsuła przygód, czyli połączenia wirtualnej rzeczywistości z cudami nowoczesnej technologii dzięki, którym każdy z uczestników wydarzenia może zostać pilotem myśliwca, helikoptera, kierowca formuły 1. Wewnątrz kapsuły uczestnicy będą trzymać w ręku przyrządy sterujące, będące idealną repliką prawdziwych instrumentów pokładowych nowoczesnego myśliwca lub śmigłowca i będą mieli nad nim pełną kontrolę uczestnicząc w zadaniu bojowym, odczuwając całym ciałem każdy manewr w przestworzac

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj