Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ryby Świata na znaczkach pocztowych: Wystawa oraz konkurs w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 7 w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Na wystawie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 7 w Wodzisławiu będzie można zobaczyć okazałą kolekcję znaczków pocztowych z rybami. W piątek (2.06.) placówka otworzy swoje drzwi szeroko także dla wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców regionu.

Ryby Świata na znaczkach pocztowych

Witold Klemenczak to emerytowany nauczyciel, który chce podzielić się z innymi swoją pasją:

Witold Klemenczak: Najstarsze moje znaczki z rybami to pochodzą z Nowej Fundlandii. Kiedyś taka kraina, państwo obecnie należące do Kanady. Ale mam z XIX wieku dużo z różnych krajów, z różnych wysp. Można powiedzieć, że z ponad 200 krajów są te znaczki z rybami. Nie zbierałem takiego specjalizującego się tematu, np. kolega zbiera wróbla. Ja postanowiłem zbierać ryby akwariowe, słodkowodne i morskie i dlatego tego jest dużo.

Witold Klemenczak

W piątek (02.06.) oprócz wystawy w wodzisławskiej szkole przy ulicy 26 Marca drużyny uczniów ze szkół z całego Śląska wezmą udział w konkursie:

Witold Klemenczak: Drużyna będzie liczyła 3 osoby. Jeśli będzie pytanie problemowe z ekologii, to będą miały dzieci do czynienia z wodą, z zielenią, z energetyką, z klimatem i z powietrzem, tu szczególnie na Śląsku. Z początku zbierałem znaczki na państwa i bardzo dobrze pomagało to z historii i z geografii. Dla tych wszystkich są dyplomy i piękne puchary, i nagrody rzeczowe. Przygotowałem takie nagrody, żeby się bawić w turystykę, żeby dzieci nie siedziały w domu, nie zajmowały się komputerami i smartfonami. Plecaki – to mogę powiedzieć – będą, żeby wyruszyły w trasę.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu ustawione zostaną też akwaria:

Witold Klemenczak: Będzie to skrzydlica – taka rybka co ma pióra, takie jak ptasie. Bardzo ładnie wyglądała guraminy, paletki, może neonki. Widziałem, że to będzie bardzo ładnie. Później będzie koło PZW nr 110 1 Maja z Wodzisławia, będzie wprowadzało młodzież, jak wstąpić do koła, co trzeba robić, jak zostać np. młodym wędkarzem, od kiedy może sam łowić. To będą informacje takie. Koło akwarystyczne być może zmobilizuję dzieci, żeby się zajęły akwarystyką.

Witold Klemenczak zaznacza, że czasem by pojawiła się pasja wystarczy impuls:

Witold Klemenczak: Bawiliśmy się poza mieszkaniem, czy te miasta na rowerach, czy o jakieś klasy się grało, czy w berka się zabawiało, czy w palanta. A teraz nie. Teraz młodzież raczej siedzi przy komputerach. Jak tak widzę to ta młodzież inaczej wygląda niż nasza młodzież z lat 60. Patyczki byliśmy, szczuplutcy, a teraz jak się spojrzy, to raczej otyła, nie rusza się, dlatego chce zmobilizować do tego. Nagrody – plecaki, żeby dzieci wyruszyły.

Kolekcję znaczków pocztowych z rybami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu będzie można zwiedzać w piątek (2.06.) od 10.00 do 15.00. Wstęp jest bezpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj