Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowscy urzędnicy ostrzegali przed fałszywymi ankieterami, którzy okazali się… ankieterami Głównego Urzędu Statystycznego

Facebook Twitter

Kilka dni temu pracownicy magistratu zaniepokojeni sygnałami od mieszkańców, zaczęli ostrzegać przed wizytami nieznanych osób w domach. Ostrzeżenie pojawiło się zarówno w mediach, zostało też wygłoszone w kościołach. Tymczasem dzień później okazało się, że to badanie Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach, który sprawdza uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach.

Krzysztof Jędrośka, sekretarz Urzędu Miasta, uważa, że miasto zachowało się właściwie ostrzegając mieszkańców:

Policja wysłała radiowóz w rejony, gdzie mogli poruszać się ankieterzy, ale nikogo nie zatrzymała. Sprawa nabrała jednak takiego rozgłosu, że zaniepokoiła samych organizatorów badań, czyli Główny Urząd Statystyczny. Grażyna Witkowska, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Katowicach, nie ukrywa, że działanie rydułtowskich urzędników utrudniło lub wręcz uniemożliwiło pracę ankieterów:

Problemu by nie było, gdyby Urząd Statystyczny poinformował rydułtowskich urzędników, że zamierza przeprowadzać badania. Niestety GUS nie ma takiego obowiązku i koło się zamyka. Dyrektor Witkowska przyznaje, że praca ankietera w dzisiejszych czasach łatwa nie jest. Z telefonicznych oraz internetowych ankiet ludzie nie chcą korzystać, więc pozostaje chodzenie po domach:

Dodajmy, że miejscowości do badań wybierane są losowo. W Rydułtowach ankiety dalej są przeprowadzane wśród mieszkańców. Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj