Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowska Akademia Seniora: Ponad 230 zadowolonych osób [materiał partnera]

Facebook Twitter

"To był rok ciężkiej i niepewnej pracy, bo nie wiedzieliśmy jak te miesiące będą wyglądać"- mówi Radiu 90 Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Moje Miasto, podsumowując kolejną edycję Rydułtowskiej Akademii Seniora. Z zajęć w 2021 roku korzystało ponad 230 osób. Na uroczystej gali podsumowano tegoroczne wydarzenia.

Gala Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach/ mat.prasowe

Posłuchajcie co mówili zadowoleni seniorzy podczas gali kończącej Rydułtowską Akademię Seniora 2021:

Jesteśmy jedną wielką rodziną!

Z nadzieją patrzymy na przyszły rok

– mówi Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach:

Marek Wystyrk: Teraz mamy już doświadczenie, wiemy mniej więcej w jaki sposób układać harmonogram takiego projektu, patrząc na ewentualne zachorowania, które mogą wystąpić w danych okresach. Poza tym sporo działań prowadzimy na wolnym powietrzu, też pomyśleliśmy o tym i wykorzystujemy każdą możliwą chwilę, by spędzać czas z seniorami na wolnym powietrzu. Pogoda nam sprzyja, na 6 wycieczek, które realizowaliśmy, zawsze mieliśmy piękną pogodę. Nam wszystko sprzyjało w tym roku, co mnie osobiście, ale także 232 uczestników bardzo cieszy.

W Rydułtowach działają trzy kluby seniora, które jednoczą ludzi często samotnych.

Marek Wystyrk: O to nam chodzi, by ludzi integrować, by oni wychodzili do innych. Gro osób, które przychodzą do świetlicy, to osoby samotne, które mają swoje przeżycia, nawet życiowe dramaty, natomiast w gronie swoich rówieśników mają czas, by się odnaleźć, zawrzeć nowe znajomości, zdobyć nowe umiejętności i wrócić do społeczeństwa.

Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach/ mat.prasowe

Rydułtowska Akademia Seniora co roku przygotowuje nowy nabór, zapisują się stali członkowie, ale zawsze jest miejsce dla nowych członków.

Marek Wystyrk: Nasi członkowie już czekają kiedy ruszą zapisy do następnej edycji, ale zawsze jest miejsce dla nowych osób. W tym roku planowaliśmy stworzyć grupę 160 osób, jest 232, bo tak duże było zainteresowanie. Nie odmówiliśmy nikomu, musieliśmy co prawda zaangażować własne środki, ale po to zbieramy 1% z podatku, bo jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Właśnie do tego wykorzystujemy zebrane pieniądze z 1%.

Gala Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach/ mat.prasowe

Rydułtowska Akademia Seniora, radość nie tylko dla uczestników

Praca z seniorami jest dla mnie bardzo ważna i wiele mi daje

– mówi Iwona Nieszczęsny, koordynatorka klubów seniora w Rydułtowach, podkreśla, że osoby starsze doceniają czas, jaki mogą spędzić na zajęciach:

Iwona Nieszczęsny: Przede wszystkim to, że mogą wyjść, mogą się ze sobą spotkać, mogą coś zrobić, nie siedzieć w tych domach, nie patrzeć tylko w telewizor…

Radio 90: To dla nich taki drugi dom…

Iwona Nieszczęsny: Dla nich i dla mnie też!

Angelika Pluta oraz Karina Klingenberg- Czekała to instruktorki, które prowadziły ćwiczenia z uczestnikami Rydułtowskiej Akademii Seniora. Są bardzo zadowolone z frekwencji, posłuchajcie co mówiły na gali Rydułtowskiej Akademii Seniora:

Instruktorki Angelika Pluta oraz Karina Klingenberg- Czekała

Zobacz zdjęcia z gali podsumowującej kolejny rok działania Rydułtowskiej Akademii Seniora:

Rydułtowska Akademia Seniora to zajęcia dla osób po 60. roku życia, darmowe zajęcia na basenie i ćwiczenia na sali gimnastycznej, wyjazdy i wycieczki, także spotkania w świetlicach integracyjnych. Seniorzy spotykają się w trzech punktach: przy ul. Obywatelskiej 50/2 w świetlicy Sami Swoi, ROSIR-u przy ul. Bema 126c oraz Oratorium św. Józefa.

O działalności Akademii Aktywnego Seniora można się dowiadywać za pośrednictwem strony internetowej www.mojemiasto.net.pl, można też na Facebooku.

Stowarzyszenie Moje Miasto

  • ul. Bohaterów Warszawy 104 B
  • 44-280 Rydułtowy
  • tel. 501 275 095
  • e-mail: [email protected]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj