Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowskie Centrum Kultury „Feniks” ma nowego dyrektora. Jakie są plany?

Facebook Twitter

"Obiecuję: w Rydułtowach będzie dużo się działo" - mówi nowa dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks", Katarzyna Chwałek. Tę funkcję objęła w czerwcu i już dziś zapowiada bogatą ofertę na zbliżającą się jesień.

Katarzyna Chwałek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks"

Jakie są plany na jesień?

Katarzyna Chwałek: Ta oferta oczywiście będzie poszerzana. Oprócz zajęć, które mieszkańcy Rydułtów znają do tej pory, czyli zajęć tanecznych Freaky Cru, zajęć Dżepetto, teatru SAFO, zajęć LEGO, będą też zajęcia kulinarne dla dzieci, zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne dla całkiem malutkich, zajęcia dla Najnajków, zajęcia sportowe, fitness. Naprawdę tego jest bardzo dużo.

Realizowana będzie też kolejna edycja „Teatru Polska”:

Katarzyna Chwałek: Udało nam się zaprosić naprawdę 7 fenomenalnych spektakli teatralnych, absolutnie sztandarowych w skali ogólnopolskiej, więc będzie można zobaczyć nie tylko spektakle aktorskie, ale też spektakle Teatru Tańca, spektakle pantomimę, teatru cieni, nie tylko dla fanów teatru, ale po prostu dla ludzi, którzy lubią spędzić kulturalnie czas.

Nowa dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” chce z inicjatywami kulturalnymi wyjść w przestrzeń miejską i znaleźć propozycje, które przyciągną młodych:

Katarzyna Chwałek: Problemem nie tylko Rydułtowskiego Centrum Kultury, ale wielu innych instytucji kultury jest to, że młody człowiek, nastolatek już się powoli nie pojawia. Oferta nie jest adekwatna do jego oczekiwań. Na pewno z początkiem przyszłego roku będziemy rozmawiać z nimi, jak kultura musi być według nich skonstruowana, żeby ich zaczęła interesować i żeby byli gośćmi naszego centrum kultury. Myślę, że tych wydarzeń dla młodzieży też pojawi się dosyć dużo.

Na początku przyszłego roku planowane jest m.in. duże plenerowe wydarzenie związane z uczczeniem pamięci o obozie koncentracyjnym, który znajdował się na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024