Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rydułtowy poszukują graficiarzy

Facebook Twitter

Co ciekawe urzędnicy ich nie ścigają, ale zachęcają do pomalowania garaży. "Miasto ogłasza konkurs na projekt, daje farby i czeka do poniedziałku 8 kwietnia na chętnych" - mówi Krzysztof Jędrośka sekretarz miasta.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Miasto Rydułtowy od lat, zaprasza graficiarzy, a w zasadzie artystów graffiti, aby malowali legalnie, dostarczonych przez nas farb. W tym roku, zaczynamy już w kwietniu, wymyślamy zawsze jakiś konkurs, gdzie przedstawia się projekt i można później ten projekt zrealizować. Tym razem będziemy malować garaże przy ulicy Szopena więc są garaże i są farby, potrzebujemy tylko chętnych.

W Rydułtowach artyści graffiti bywali już w poprzednich latach:

Rydułtowy stają się powoli miastem graffiti. My od lat zapraszamy do nas artystów i kilkusetmetrowy płot na ulicy Mickiewicza, kilkudziesięciumetrowy płot na ulicy Bema, na ulicy Obywatelskiej teraz garaże. Na jesień szykuje się mural, na jednym z budynków komunalnych. Rzeczywiście chcemy, żeby graficiarze do nas przyjeżdżali i pokazywali co potrafią. Zauważyliśmy, że rzeczywiście graffiti to Ci nocni grafficiarze odpuszczają.

 

Tematem przewodnim tegorocznych prac graficiarzy ma być zieleń. Projekty można składać do 8 kwietnia w Urzędzie Miasta w Rydułtowach.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj