Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Punkt szczepień masowych w sali gimnastycznej SP4 lub na parkingu RCK

Facebook Twitter

"Musimy zorganizować punkt szczepień masowych. Powstanie on w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która ma oddzielne wejście lub na parkingu przed Rydułtowskim Centrum Kultury" - mówi burmistrz Rydułtów Marcin Połomski.

Zdaniem gospodarza miasta to najlepsza lokalizacja:

Marcin Połomski: Szukaliśmy miejsca do punktu szczepień masowych. To miejsce musi być komunikacyjnie bardzo dobrze dostępny. Jedyne miejsce, gdzie nie będzie kolizji jak będą się poruszały samochody to jest parking przy RCK. To jest lokalizacja, gdzie chcemy utworzyć ten punkt szczepień. Teraz dwie opcje są jak to będzie funkcjonowało. Albo w pomieszczeniu, w sali gimnastycznej przy SP4, która będzie niezależna, druga opcja to punkt drive-thru.

Burmistrz Połomski podkreśla, że gdyby uczniowie wrócili do szkół, będą mogli korzystać, co już się zdarzało z sali gimnastycznej w pobliskim Rydułtowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tymczasem powiat wodzisławski chce uruchomić punkt szczepień masowych w rydułtowskim szpitalu. Marcin Połomski podkreśla, że miasto potrzebuje także drugiego takiego miejsca:

Marcin Połomski: My jako miasto mamy obowiązek taki punkt utworzyć. Jeżeli chcemy jak najszybciej zaszczepić wszystkich mieszkańców, to jeden punkt, 200 szczepień dziennie, to będzie trochę trwało. Tych punktów jak będzie więcej, my szybciej zaszczepimy, ten system będzie można zlikwidować. Jeżeli szpital rydułtowski będzie obsługiwał inne gminy, musimy się liczyć z problemami komunikacyjnymi.

Ostateczną decyzję o lokalizacji punktów szczepień masowych podejmie wojewoda. Stanie się to prawdopodobnie w tym tygodniu, choć wiadomo, że nie ruszą one wcześniej niż w maju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj