Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: są pieniądze na 100 kolejnych instalacji fotowoltaicznych

Facebook Twitter

Ponad 4 miliony złotych na instalacje fotowoltaiczne przekaże mieszkańcom Urząd Miasta w Rydułtowach. Wspólnie z Radlinem realizuje projekt "Słoneczne Rydułtowy". Panele zostaną zabudowane na 100 budynkach.

Trwa przetarg, w którym wyłoniony ma zostać wykonawca. Liderem projektu jest Radlin, tu na oferty czekają do 24 stycznia.

Marcin Połomski: Jako Rydułtowy realizujemy już czwarty projekt związany z odnawialnymi źródłami energii, w którym mieszkańcy mogą zabudować na swoich budynkach instalacje OZE. Pierwsze trzy programy to były programy grantowe, częściowo przez miasto realizowane, czyściwo przez subregion. Natomiast ten czwarty projekt, czyli „Słoneczne Rydułtowy” to projekt realizowany w formule „parasolowej”, czyli całość instalacji będzie budowało miasto.

– mówi Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów. To są kolejne działania miasta, by poprawić jakość powietrza nad Rydułtowami.

Marcin Połomski: Poprzednio wniosków projektów grantowych z OZE to było ponad 300, w jednym. W drugim też około kilkadziesiąt. Te zadania trafiają do znacznej ilości mieszkańców w Rydułtowach. Oprócz tego mamy punkt „czystego powietrza”, gdzie też dużo mieszkańców korzysta z naszej pomocy i mamy jeszcze dofinansowania związane z pożyczką, którą pozyskujemy z WFOŚ i tutaj też trzeci rok realizujemy program dotacji do wymiany źródeł ciepła.

Wnioski są już złożone, konkretne nieruchomości zostały wybrane do tego programu. Po wyłonieniu firmy, ruszy inwestycja. Jeśli chodzi o pulę miasta Radlin, jest to 5,5 miliona zł, które przeznaczone zostaną na 228 instalacji fotowoltaicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj