Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Śmierć w pożarze mieszkania. Ewakuacja mieszkańców

Facebook Twitter

Tragiczna noc w Rydułtowach. W pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Ligonia zginął mężczyzna. 13 osób ewakuowano.

fot. FB/OSPRadoszowyWRydultowach

Po godzinie 21.00 w piątek (29.01.) strażacy zostali zaalarmowani do pożaru. Paliło się mieszkanie w bloku przy Ligonia w Rydułtowach. Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu jest bardzo duże zadymienie i prawdopodobnie może przebywać tam jedna osoba.

Paliło się na drugim piętrze bloku

– mówi st. kapitan Krzysztof Ograbek dowódca JRG w Rydułtowach.

Strażacy  już w pierwszych minutach zlokalizowali pierwszą osobę poszkodowaną, która błyskawicznie została wyniesiona na zewnątrz i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Po krótkiej chwili została odnaleziona druga osoba. Niestety okazało się, że jest to ofiara śmiertelna. Przed przybyciem zastępów na miejsce, pozostali lokatorzy tej klatki schodowej byli już na zewnątrz, ewakuacja nastąpiła przed naszym przybyciem. W sumie na miejscu brało udział 9 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej – 29 ratowników.

Osoba poszkodowana została przewieziona do wodzisławskiego szpitala. Na miejsce przybył także prokurator i biegły sądowy, trwa badanie przyczyn powstania pożaru. Akcja zakończyła się przed pierwszą w nocy w sobotę (31.01.)

Po sprawdzeniu mieszkań przez strażaków ewakuowani mieszkańcy mogli do nich wrócić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj