Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Wandal zamalował tabliczki [FOTO][AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Nie wiadomo kto, po co i dlaczego. Na Ścieżce Powstań Śląskich w Rydułtowach, dzisiaj w nocy (10/11 października) ktoś czarną farbą zamalował tablice pamiątkowe.

Aktualizacja sobota 11:00

W piątek informowaliśmy was, że ktoś zamalował czarną farbą tablice pamiątkowe na Ścieżce Powstań Śląskich w Rydułtowach. Informacja o poszukiwaniach sprawcy czy też sprawców pojawiła się na facebookowym profilu miasta. My również informowaliśmy o tym fakcie. Po kilku godzinach okazało się, że to nie wandale a… zlecone prace konserwacyjne. Na tablicach pojawił się środek konserwacyjny, a prace zostały zlecone przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach. – Przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale też jesteśmy pod wrażeniem reakcji Państwa na to, co dzieje się w naszym mieście – piszą przedstawiciele miasta na urzędowej stronie.
Przypomina to nieco sytuację sprzed kilku tygodni, kiedy w Cieszynie ze Wzgórza Zamkowego ktoś 'ukradł’ duży różowy fotel. Były poszukiwania i apele, po kilku dniach okazało się, że fotel odnalazł się w… magazynie Zamku Cieszyn.

Wczoraj informowaliśmy, że to wandal…

To się nie mieści w głowie, żeby coś takiego zrobić i to w roku upamiętniającym setną rocznicę wybuchu powstań śląskich – piszą na oficjalnej stronie miasta władze Rydułtów. Liczą też na reakcję mieszkańców. Jeśli ktoś wie coś w tej sprawie albo widział sprawcę, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji lub Urzędem Miasta w Rydułtowach – czytamy na stronie.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022