Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy: Wyremontują ulicę Ofiar Terroru

Facebook Twitter

Ma poprawić się bezpieczeństwo na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach. W planach jest remont 600-metrowego odcinka drogi. Z Funduszu Dróg Samorządowych miasta otrzymało połowę środków potrzebnych na modernizację. W tym roku powinien zostać rozstrzygnięty przetarg i podpisana powinna być umowa z wykonawcą.

Prace mają ruszyć w przyszłym roku:

Ulica Ofiar Terroru to jest tylko fragment, który będzie realizowany wraz z ulicą Adama Mickiewicza. Powinno poprawić to funkcjonalność w tej części miasta, no i estetykę. To jest odcinek od urzędu miasta w kierunku dworca kolejowego. Utrzymana zostanie ta funkcjonalność, która jest dzisiaj i maksymalna ilość miejsc postojowych, chodniki, jezdnia zostanie minimalnie zawężona, po to, aby spełnić dzisiejsze warunki techniczne- tutaj chodzi o szerokość chodników o wymiary miejsc postojowych. Z drugiej strony, chcemy trochę uspokoić ruch na tej ulicy, bo bardzo dużo wniosków do nas wpływa, że jest tam zbyt duża prędkość przejeżdżających samochodów, więc też wprowadziliśmy pewne rozwiązania, które mają ten ruch uspokoić– zapowiada Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów.

O jakich rozwiązaniach mowa?

Po pierwsze lekkie zawężenie drogi spowoduje to, że kierowcy będą nogę z gazu ściągali, a z drugiej strony i na wjeździe w ten odcinek drogi obok urzędu, a także od strony ulicy Adama Mickiewicza zaprojektowaliśmy wyspowe progi zwalniające, dlatego wyspowe, że autobusy komunikacji miejskiej mogą spokojnie taki próg pokonać, nie podskakując, mówiąc prostym językiem na tych progach zwalniających. Samochód osobowy będzie musiał zwolnić, żeby taki próg pokonać. Taki wzór czerpiemy z dużych metropolii, tam gdzie ten ruch jest uspokajany, żeby też w Rydułtowach uspokoić, nie ograniczając przejazdu.  

Remont ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach ma potrwać do 2022 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj