Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy zapraszają na biesiadę pod Szarlotą. Chcą biesiadować na ulicy w centrum miasta

Facebook Twitter

To kolejne wydarzenie w ramach projektu: „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy". Już w sobotę (14.05.) Towarzystwo Miłośników Rydułtów zaprasza mieszkańców do wspólnego biesiadowania pod "Szarlotą".

Ostatni raz rydułtowianie spotkali się na ulicy Ofiar Terroru miesiąc temu na Jarmarku Wielkanocnym.

Marcin Połomski: W ramach tego projektu „W cieniu Szarloty, jak wydobyć potencjał miast Rydułtowy” odbędzie się koncert zespołu Peleton z solistką Pauliną Świerczek, koncert pod hasłem Światowe Przeboje rozpocznie się już o godzinie 19.00,a będzie trwał aż do godziny 21.00.  Na uczestników czekać będą namioty, stoły, ławy, tak by wszyscy mogli wygodnie biesiadować. Zapraszamy mieszkańców Rydułtów, ale nie tylko, także naszych sąsiadów, turystów, którzy będą w tym czasie Rydułtowy odwiedzać. Na ulicy Ofiar Terroru, tak jak to miał miejsce miesiąc temu, staną stoiska z grillem, kukurydzą, watą cukrową, będą oscypki na ciepło, balony z helem… Różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych. Organizator zaprasza na kawę i kołocz, a dl anjmłodszych będzie tez niespodzianka przygotowana przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów.

Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów zaprasza do wspólnej biesiady:

Marcin Połomski: Przyzwyczajamy mieszkańców, by na ulicę Ofiar Terroru życie wróciło, teraz chcemy tam biesiadować, spotykać, by przy okazji zainteresować usługami, które są na ulicy Ofiar Terroru.

Przed uczestnikami biesiady kilka godzin dobrej zabawy.

Marcin Połomski: Już o 14.00 wystartujemy z paradą orkiestry KWK Rydułtowy i z mażoretkami, będzie to połączone z koncertem, później plener malarski dla dzieci „Ulica Ofiar Terroru oczami dziecka”, to też konkurs z nagrodami. Wszystkim atrakcjom towarzyszą konkursy, będzie można wygrać nagrody, później także zapraszamy sąsiadów z Pszowa, którzy nauczą nas tańca liniowego.

Co na scenie?

Marcin Połomski: Na scenie będziemy mogli posłuchać naszych przedszkolaków, solistów ze szkół, np. Czelotki, to zespół ze Szkoły Podstawowej numer 4 (…), będziemy mogli posłuchać Klikę Machnika; są występy zespołów tanecznych z Rydułtowskiego Centrum Kultury, tutaj na scenie  np. zaprezentuje się Dżepetto Squad.

W trakcie biesiady rydułtowskiej pod „Szarlotą” zaprezentują się też seniorzy, posłuchaj:

Od 19.00 koncert głównej gwiazdy, zespołu Peleton z solistką Pauliną Świercze. W ich wykonaniu “Światowe przeboje”:

Początek biesiady 14 maja o 14.00. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”’ finansowy ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowanego w ramach programu ,,Rozwój Lokalny’’.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022