Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ryjek 2019: „To jest ciekawe, bo jakby Rybnik kojarzy się z rybą”

Facebook Twitter

Pierwszy dzień Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek", to już wpisany w stałą część programu konkurs dla solistów i stand-uperów: One Ryj Show. W tym roku na scenie wystąpili Marylka Litwin, Pan Li, Arkadiusz Pan Pawłowski, Damian „Viking” Usewicz.

Głosami publiczności wygrał Przemek Lieske, czyli Pan Li. Na reporter Przemek Niedźwiecki rozmawiał ze świeżo upieczonym zwycięzcą:

Radio 90: Przemku, wygrałeś czwartkowy konkurs w ramach Ryjka o nazwie OneRyjShow, co zaprezentowałeś?

Pan Li (Przemek): To, co potrafię, były różne formuły, najpierw zrobiłem The best off- to, co umiem najlepiej- czyli postać pijanego iluzjonisty, czyli iżulionista„. Na premierowym skeczu zrobiłem trochę monologu, trochę stand up-u i jedną małą sztuczkę, no, a następnie był dubbing, więc to wszystko było improwizowane.

Radio 90: Jesteś iluzjonistą, tak?

Pan Li: Tak, tak. Łączę konwencję komedii i iluzji i to jest takie nietypowe połączenie, bo ludziom się kojarzy iluzjonista z kimś, kto jest elegancki, natomiast ja wychodzę jako menel.

Radio 90: Menel, który pokazuje sztuczki…

Pan Li: Tak, taki paradoks.

Radio 90: Można Ciebie w sieci gdzieś zobaczyć?

Pan Li: No, jest tego sporo, na Facebooku, na YouTube hulają niektóre rzeczy.

Radio 90: Na Ryjku jesteś pierwszy raz, kilka słów- jak oceniasz tę imprezę?

Pan Li: Fajna impreza (śmiech).

Radio 90: To są dwa słowa.

Pan Li: Jestem pod wrażeniem organizacji, ale po 25. latach ci ludzie wiedzą, jak to mają organizować, mają mega doświadczenie i to tu się odczuwa. Fajne jest też to, że nie wiemy, co się będzie działo na scenie, bo to premierowe rzeczy, więc to daje taką nutkę ciekawości, to są same nowości praktycznie, a wieczorami na galach są już takie sztosy. Wczoraj (21.11.) był Abelard Giza, przy którym naprawdę pełny szacunek oddaje- najlepszy stand-up polski, jaki widziałem, chyba.

Radio 90: One Ryj Show ma taką formułę, gdzie artyści mogą sobie pozwolić na więcej. Ty sobie również pozwoliłeś?

Pan Li: Ja zawsze staram się pozwolić sobie na więcej z taką zabawą z widzem, bo ja wciągam w to całe show publiczność, więc ja przy swoim show biorę kogoś z publiczności na scenę i oni tworzą ze mną to show, więc to jest takie z jednej strony ryzykowne, ale z drugiej strony daje większą energię i ciekawość wśród widowni.

Radio 90: No właśnie, jak oceniasz swoich wczorajszych widzów?

Pan Li: Oni chcą się bawić i to widać i bawią się świetnie, nawet myślę, że są bardzo fajnym wyznacznikiem tej śmieszności. Tu jest klimat bardzo miły, czuje się tę publiczność, że ona Cię wspiera.

Radio 90: Jak oceniasz poziom One Ryj Show?

Pan Li: Bardzo wyrównany poziom, bardzo wysoki. Nie wiem, co mam powiedzieć, bo to było tak wyrównane, że trudno znaleźć jakieś różnice pomiędzy występującymi. Miałem dużo stresy w tym wszystkim i widziałem też u innych, że stres tutaj był bardzo duży, ale już po festiwalu, po tej części konkursowej wszyscy wyluzowali.

Radio 90: Pochodzisz z Gdyni, jesteś w Rybniku. Z czym Ci się kojarzył do tej pory Rybnik?

Pan Li: To jest ciekawe, bo Rybnik jakby kojarzy się z rybą. Zawsze tu byłem tylko przejazdem i zawsze myślałem sobie: kurcze, co ja mam pomyśleć sobie o tym miejscu, no nic mi nie przychodzi do głowy (śmiech), natomiast po festiwalu, myślę, że na pewno będzie mi się kojarzył z bardzo przyjemnymi rzeczami.

Radio 90: Na końcu proszę Cię o pozdrowienie wszystkich słuchaczy i internautów Radia 90.

Pan Li: Ze szczerego serduszka pozdrawiam wszystkich i życzę szerokości, jeżeli jesteście gdzieś na trasie.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Pan Li: Dziękuję również.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024