Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ryjkowe koryta rozdane! Rozmawialiśmy z twórcą zwycięskiej formacji Zdolni i Skromni [FOTO]

Facebook Twitter

25. jubileuszowy Ryjek rozstrzygnięty. Wczoraj (20.11.) poznaliśmy wyniki Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. O trzy złote koryta rywalizowało 6 kabaretów: Formacja Chatelet, Paranienormalni, Kabaret Chyba, Łowcy.B, Kabaret Trzecia Strona Medalu i Kabaret Zdolni i Skromni.

fot. facebook.com/RybnickaJesienKabaretowaRYJEK

Kabareciarze sami oceniali swoje skecze w 6 konkurencjach. Ich zdaniem najlepszy był kabaret Zdolni i Skromni. Podobnego zdania była także publiczność Ryjka:

Wszystkie skecze udane, trafione! Poziom Ryjka jeszcze lepszy niż dwa lata temu. (…) Humor był taki na czasie, współczesne tematy. (…) Super debiut, była świeżość!

Zatem dwa koryta dla Zdolnych i Skromnych. To projekt, który w krótkim czasie stworzył Łukasz Zaczek. Rozmawiał z nim reporter Radia 90, Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Absolutnie zjawiskowo, bo stworzyliście coś wyjątkowego tylko tu i teraz.

Łukasz Zaczek: Mieliśmy na to bardzo mało czasu, to tym bardziej daje nam olbrzymią satysfakcję.

Radio 90: Jak to się robi?

Łukasz Zaczek: Trzeba wybrać ludzi, którzy są w tym najlepsi. Wybrałem najlepszych. Reszta już się zrobiła sama. Jak ktoś był na Ryjku i widział co tam robili aktorzy, przecież żaden tekst nie jest w stanie się wybronić, jak nie jest dobrze zagrany. Oni to zrobili genialnie. Pełnia szczęścia. (…) Na poprzedni Ryjek miejsce miał kabaret Kałasznikow, a my wygaszamy działalność, nie robimy nowych rzeczy, więc wymyśliłem projekt, zebrałem aktorów, napisałem teksty.

Radio 90: Numer z telewizorem jednorazowy?

Łukasz Zaczek: Telewizor jednorazowy, ale numer na pewno będziemy jeszcze powtarzać.

Radio 90: Kto będzie płacił za telewizory?

Łukasz Zaczek: 65 złotych, Warszawa Praga, ale nie wiem czy ta Pani ma jeszcze drugi.

fot. facebook.com/RybnickaJesienKabaretowaRYJEK

Trzecie koryto przyznawał jak zawsze tajny juror

W tym roku był nim Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru. Jego zdaniem na wyróżnienie zasłużyli Łowcy. B. Ten sam kabaret wygrał też konkurs piosenki „O melodyjną nagrodę Artura”. W czwartek (18.11.) rywalizowali również stand-uperzy. Głosami publiczności zwycięzcą One Ryj Show, został Michał Pałubski, były kabareciarz Formacji Chatelet. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły, ale to jeszcze nie koniec Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Dziś (21.11.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncert finałowy Ryjka a w poniedziałek (22.11.) koncert jubileuszowy.

Zobaczcie zdjęcia:

(fot. Arek Klimczak/facebook.com/RybnickaJesienKabaretowaRYJEK)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024