Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rymer Niedobczyce i Unia Turza Śląska jubilatami

Facebook Twitter

Dwa piłkarskie kluby świętowały w miniony weekend (22-23.06.) jubileusze. Rymer Niedobczyce 100- lecie, a Unia Turza Ślaska 95- lecie istnienia. Obchody były huczne, a piłkarze obu klubów mieli okazje sprawdzić się z silniejszymi przeciwnikami. Rymer zagrał z ROW Rybnik, a Unia z GKS Jastrzębie.

Sto lat to szmat czasu, długa i bogata historia, z której jesteśmy dumni – mówił prezes Rymera, Mirosław Górka. Te najważniejsze momenty to…

Na pewno 48 i ekstraklasa powojenna, gdzie Rymer dzielnie walczył no i wygrana przede wszystkim 7:2 na wyjeździe z Wisłą Kraków, ogranie Legii Warszawa, czy Polonii Warszawa muszą robić wrażenie. Najnowsza historia to te osiągnięcia związane z III ligą, gdzie Rymer dzielnie walczy na boisku III ligi i do samego końca zawsze grał o awans z Ruchem Radzionków (…).

Radio 90: W tym roku obchody stulecia i miał być awans, który uświetnił by to wszystko, niestety nie udało się.

Piłka jest piękna, dlatego wszyscy kochają piłkę bo jest nieprzewidywalna i nie wiadomo co się wydarzy.

Jednym z najbardziej znanych i utytułowanych zawodników Rymera jest mający za sobą wiele lat występów w ekstraklasie, Aleksander Kwiek:

Mój klub, tutaj się wychowałem, tutaj miałem przyjemność grać w piłkę. Mogę podziękować tutaj Panu Wiesławowi Radlerowi, który wychował bardzo dużo chłopaków tutaj i cały czas jak tutaj jestem widzę, że cały czas o to dba. Szkoda tylko, że tego awansu nie było, ale taka jest piłka. Boisko wszystko weryfikuje (…).

Dodajmy, że w jednym z meczów rozegranych na jubileusz klubu, występujący w lidze okręgowej Rymer, przegrał z trzecioligowym ROW Rybnik 3:4. Jak świętowano w Turzy Ślaskiej? Rozegrano miedzy innymi mecz oldbojów Unii Turza Śląska z Reprezentacją Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Na boisku nie brakowało piłkarzy znanych nie tylko ze śląskich boisk, zagrali Lech, Woś, Śrutwa czy Gilewicz. Był czas na jubileuszowe odznaczenia i wspomnienia. Mówi prezes Unii, Zenon Rek:

Prawie wiek minął od czasu założenia. Szacun dla działaczy, którzy to założyli, szacun dla tych, którzy robili w czasach powojennych w latach 70, dużo sukcesów było dla naszej piłki turzańskiej.

Radio 90: Te najważniejsze?

Awans z A klasy do III ligi w przeciągu 5 lat.

Radio 90: Jakie plany na najbliższe lata?

Zrobimy wszystko, aby grać w piłkę ładną, aby kibiców przyciągać.

Radio 90: Będzie awans?

Nie mamy takiego parcia, że musimy. To się okaże.

Przypomnijmy Unia także występuje obecnie w klasie okręgowej. Na koniec obchodów pierwszy zespół jubilata zmierzył się z GKS-em Jastrzębie. Pierwszoligowiec wygrał 5:1.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023