Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rymowanki na sportowo. Ciekawa pozycja dla małych sportowców

Facebook Twitter

Rymowanki na sportowo - to tytuł zbioru wierszy napisanych przez rybniczankę Edytę Pawlak Sikorę. Książka ma przybliżyć małym jak i tym większym czytelnikom różne dyscypliny sportu.

Pomysł na jej napisanie zrodził się już 10 lat temu – mówi autorka w rozmowie z Arkadiuszem Żabką:

W większości utwory, które są w tej książeczce pojawiły się na początku w pierwszej kolejności na portalu sportowym, który był dedykowany i jest rodzicom dzieci aktywnych sportowo. Oprócz tego że przybliżone tam były zajęcia w różnych dyscyplinach sportowych, chciałam żeby znalazło się tam coś jeszcze, coś ekstra. I pojawiły się tam w Internecie te teksty. Teksty, które są w tej książeczce nie licząc kilku, które dopisywane były w ostatnim czasie, są to stare teksty tak, bo one są już sprzed 10 lat, ale na światło dzienne wyszły teraz.

Na ponad 70 stronach znajdziemy opisy ponad dwudziestu różnych dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, jazda konna czy szermierka:

Książka w założeniu polega na tym, by na wesoło, z przymrużeniem oka, w kolorowy, łatwo dostępny sposób przybliżyć dzieciom różne dyscypliny sportowe, dlatego jest ich tutaj tak dużo, żeby trafić w gusta większości małych sportowców. A dla tych, którzy zastanawiają się co wybrać, żeby zachęcić ich do aktywności sportowej.

Dodajmy, że wierszom towarzyszą barwne ilustracje Ilony Brydak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj