Rynickie koszykarki nie sprostały liderowi. RMKS przegrywa z Koroną 43:76

Nie sprostały liderowi. Koszykarki pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik przegrały wczoraj (20.12.) we własnej hali z AZS-em Politechniką Koroną Kraków 43:76. Rybniczanki toczyły wyrównany bój z przeciwnikiem w dwóch pierwszych kwartach, prowadziły nawet różnicą kilku punktów, ostatecznie wygrały pierwszą połowę meczu 31:30.

W trzeciej przestały jednak trafiać do kosza, zdobyły zaledwie 4 punkty a Korona rzuciła ich 28. Dodatkowo parkiet musiała opuścić kontuzjowana podstawowa rozgrywająca RMKS-u, Paulina Majda. Przyczyny porażki analizowała po meczu jej koleżanka z drużyny:

Beata Jurczyńska: No jak zwykle prześladuje nas ta trzecia kwarta, zaczynamy ją notorycznie źle, przeciwniczki nam odjeżdżają, mimo że miałyśmy jednopunktową przewagę do połowy. Brak pomysłu na grę chyba. W tej trzeciej kwarcie ewidentnie zabrakło tych otwartych pozycji, było trochę szalonych rzutów które nie wynikały z ustawionych akcji, tylko gdzieś tam każda sobie i potem zejście Pauliny.

RMKS z trzema zwycięstwami na koncie nadal zajmuje 10 miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Po nowym roku, 2 stycznia rybniczanki zagrają na wyjeździe z MUKS-em Poznań.

RMKS XBEST Rybnik – AZS Politechnika Korona Kraków 43:76 (14:12, 17:18, 4:28, 8:18)

Wybrane statystyki RMKS XBEST Rybnik: E. Najduch 4 pkt., 5 zb., 4 as., 7 przech., O. Keller 0, K. Pawlik, 0 pkt., 3 zb., B. Jurczyńska 6, M. Jurzica 0, P. Pendziałek 0, P. Majda 6 pkt., 8 zb., 3 as., P. Pilichowska 10 pkt., 2 zb., J. Sobota 6, N. Rusińska 2 pkt., 3 zb., D. Bednarek 9 (3×3), 4 zb., 2 as.