Rząd obiecuje interwencję w Komisji Europejskiej w sprawie rozbudowy rybnickiej elektrowni
Politycy zareagowali na apel rybnickiego samorządu związany z wstrzymaniem planów dotyczących rozbudowy elektrowni EDF. Trudna sytuacja powstała w wyniku rozwiązań przyjętych przez Komisję Europejską, które zmusiły inwestora do rezygnacji z planów rozbudowy.
Na początku stycznia rybniccy radni poparli apel Prezydenta Rybnika, który wystosowano do premiera Donalda Tuska oraz do Komisji Europejskiej i jej przewodniczącego Jose Manuela Barroso. W dokumencie przekonują o konieczności wprowadzenia projektu budowy nowego bloku na listę Narodowego Programu Inwestycyjnego. Miasto wiąże z inwestycją ogromne nadzieje, a rezygnacja z jej realizacji może oznaczać – w najgorszej możliwości, że zakład w Rybniku przestanie istnieć.
W Rybniku rozpoczyna się walka o podtrzymanie decyzji w sprawie rozbudowy Elektrowni
Jak informuje Puls Biznesu, na apel zareagował wicepremier Janusz Piechociński, który twierdzi, iż rząd będzie zabiegał w Komisji Europejskiej oraz u francuskich władz, aby koncern EDF mógł zbudować nowy blok energetyczny w rybnickiej elektrowni. „Z całą mocą walczę o to, aby Komisja Europejska zmieniła zdanie jeśli chodzi o inwestycję w Rybniku” – stwierdził wicepremier. Ostateczną decyzję na temat przyszłości rozbudowy rybnickiej elektrowni EDF ma podjąć w marcu.