Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało przed silnymi wiatrami

Facebook Twitter

"Uwaga, na południu województwa bardzo silny wiatr. Nie chowaj się pod drzewami. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem." Taką wiadomość tekstową odebrali wczoraj (23.09.) późnym wieczorem wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych z naszego województwa.

fot. JESHOOTS/ pixabay.com

Po godz. 21.00 i jeszcze później, przed godz. 23.00. Ten komunikat to alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. RCB pełni funkcję Krajowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 24 godziny na dobę monitoruje sytuację w kraju pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Informacje do Centrum wpływają od różnych podmiotów krajowych i zagranicznych. Ministrowie, kierownicy urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz wojewodowie będą przekazywali informacje o zagrożeniu do RCB, a RCB dalej do wszystkich operatorów sieci komórkowych.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – komunikaty będą wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które w realny sposób zagrażają życiu i zdrowiu człowieka. Będą dotyczyły nie tylko zjawisk atmosferycznych, ale też innych zdarzeń. Tym razem SMS-a z ostrzeżeniem przed silnymi wiatrami otrzymali mieszkańcy pięciu województw, w tym województwa śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020