Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rzecznik MZ: w ubiegły weekend wszystkie standardy sanitarno-epidemiologiczne na stokach zostały wypełnione

Facebook Twitter

W ubiegły weekend wszystkie standardy sanitarno-epidemiologiczne na stokach narciarskich zostały wypełnione - poinformował w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Jak podkreślił, inspekcja sanitarna nie nałożyła mandatów na stokach, udzieliła jedynie pouczeń. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Andrusiewicz odniósł się do sytuacji na stokach narciarskich.

Fot. rolfvandewal pixabay.com

Po dzisiejszych rozmowach z Generalnym Inspektorem Sanitarnym i policją, ubiegły weekend pod kątem stoków narciarskich był weekendem, kiedy standardy sanitarno-epidemiologiczne były wypełniane. Inspekcja sanitarna nie nałożyła mandatów, były jedynie pouczenia

– przekazał rzecznik resortu zdrowia. Jak dodał,

wszystkie standardy zostały wypełnione na stokach. Oczywiście zdarzały się przypadki, że coś szwankowało, ale w porównaniu do poprzedniego weekendu, sytuacja wyglądała dobrze.

Na Podkarpaciu niektóre stacje narciarskie, m.in. w Beskidach, pod Tatrami, w ubiegły weekend rozpoczęły tegoroczny sezon zimowy. W ośrodkach narciarskich obowiązują obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Na stokach narciarskich pojawiły się patrole policyjne oraz inspekcja sanitarna. Funkcjonariusze reagowali na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania, jak również na niestosowanie się do przepisów epidemiologicznych.

Policjanci na stokach narciarskich mają kontrolować zachowanie dystansu społecznego czy zasłanianie ust i nosa przez narciarzy oraz osoby z obsługi. Miejsca najbardziej narażone, takie jak kasy biletowe i dojścia do bramek, mają być często dezynfekowane.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj