Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rzecznik PGG: Stabilizuje się sytuacja w kopalniach

Facebook Twitter

"Stabilizuje się sytuacja epidemiczna w Polskiej Grupie Górniczej" - informuje spółka.  W PGG trwa druga tura badań przesiewowych górników z Ruchu Bielszowice kopalni Ruda oraz pracowników firm współpracujących z zakładem. Badania zakończyć się mają w czwartek (28.05.).

W Polskiej Grupie Górniczej ustabilizowały się statystyki dotyczące liczby zakażonych i przebywających na kwarantannach. W tej chwili zainfekowanych jest 1 400 pracowników, a 2100 objętych zostało kwarantanną. Wzrasta liczba powracających do pracy. W PGG jest obecnie 86 ozdrowieńców.

Trwają badania przesiewowe kopalni Bielszowice. W pierwszej turze tych badań przetestowano ponad 3 tysiące osób. Po badaniach laboratoryjnych okazało się, że wynik pozytywny dotyczy 43 osób, czyli ok. 1,5 proc. przebadanych przypadków.

To bardzo dobra informacja dla spółki. Mamy nadzieję, że druga tura badań potwierdzi pomyślny trend wygaszania epidemii i po jej zakończeniu pracownicy będą mogli bezpiecznie wrócić do obowiązków w kopalni.

– mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Obecnie Ruchy Bielszowice i Pokój nie wydobywają węgla, możliwe że od przyszłego tygodnia te kopalnie zaczną stopniowo wznawiać wydobycie. W KWK Jankowice w Rybniku, Murcki-Staszic w Katowicach i Sośnica w Gliwicach wydobycie uruchamiane jest stopniowo. Obecnie pracują one na 50 % swoich zdolności wydobywczych. Pełne moce osiągnięte mają zostać w czerwcu.

Cały czas nie ma prowadzonych badań w kopalni Chwałowice, Marcel czy Rydułtowy. Tam odnotowano pojedyncze przypadki, jak słyszymy: nie ma badań bo nie ma takiej potrzeby.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj