Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rzecznik policji z Żor przerwał wywiad i … zatrzymał sprawcę rozboju

Facebook Twitter

Oficer prasowy z żorskiej komendy asp. Marcin Leśniak zatrzymał sprawcę rozboju na dwóch nastolatkach. Gdy udzielał wywiadu m.in. Radiu 90, podeszli do niego roztrzęsieni 16-latkowie informując, że zostali napadnięci. Mundurowy nie zawahał się ani chwili. Dzięki informacjom przekazanych przez chłopców szybko odnalazł napastnika, skutecznie obezwładnił i zatrzymał.

zatrzymał sprawcę rozboju

Zatrzymał sprawcę rozboju na gorącym uczynku

Wczoraj podczas wywiadu udzielanego dziennikarzom w trakcie briefingu prasowego, do rzecznika żorskiej komendy podeszło dwóch roztrzęsionych nastolatków. Zgłosili, że kilka minut wcześniej w rejonie placu zabaw nieznany im mężczyzna wyciągnął w ich kierunku nóż, zagroził im i zażądał od nich pieniędzy. Wystraszeni chłopcy oddali mu gotówkę, którą mieli przy sobie.

ostrzeżenia przynoszą dobre efekty

Marcin Leśniak rzecznik policji w Żorach

Młodzi ludzie dokładnie opisali mężczyznę, a policjant natychmiast ruszył w pościg za sprawcą, informując telefonicznie dyżurnego o podjętych czynnościach. Za policjantem pobiegli również nastolatkowie. Podczas poszukiwania agresora, przed sklepem na okolicznym osiedlu, jeden z chłopców rozpoznał sprawcę. Policjant podbiegł do mężczyzny, obezwładnił go, a następne zatrzymał.

W tym czasie poprosił jednego z chłopców o kontakt z dyspozytorem numeru alarmowego i poinformował o dokładnym miejscu zatrzymania 32-latka. Jak się okazało, napastnik w lewej kieszeni bluzy miał nóż, którym zastraszył nastolatków, a w dłoni trzymał skradzioną gotówkę. 32-latek został przekazany patrolowi prewencji, a podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim także karabińczyk zawierający ostrza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna wielokrotnie był karany za przestępstwa rozbójnicze. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 20 lat więzienia.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024