Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rzecznik straży pożarnej w Cieszynie: Pod gruzami zawalonego budynku mogą znajdować się dwie osoby. Będziemy szukać do skutku

Facebook Twitter

Pod gruzami zawalonego budynku może znajdować się dwóch mężczyzn - mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką młodszy brygadier Michał Pokrzywa. Przypomnijmy, dziś około godziny 10.00 doszło do wybuchu gazu w domu przy ulicy Polańskiej w Ustroniu.

W domu, w którym doszło do wybuchu miało przebywać sześć osób. Jedna osoba została uratowana i odwieziona do szpitala. Z gruzowiska została wydobyta kobieta, która trafiła do szpitala. Dwie kolejne osoby, które mogły znajdować się w środku, cały czas są poszukiwane:

Michał Pokrzywa: Na chwilę obecną nie znaleźliśmy żadnych z tych osób, różne tutaj mogą być wersje, ale my cały czas mówimy o dwóch osobach poszukiwanych. W tej chwili działa ciężki sprzęt, koparki mamy dwie na miejscu. Część pomieszczeń mamy przeszukanych, mamy przeszukaną część budynku. Nie znaleźliśmy na razie żadnych osób. Z grupy poszukiwawczej też działali przez pewien czas, niestety nie podjęli żadnego tropu. Część mamy już zwaloną wokół tego gruzowiska, natomiast druga część jest jeszcze w stanie dość mocno zagruzowanym i w tej chwili strażacy starają się kawałek po kawałeczku. Robimy to w taki sposób, że ewentualnie jeżeli byśmy znaleźli te osoby, to żeby jak najmniejsze uszkodzenia spowodować.

W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu, w efekcie ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań. Ekipy ratownicze będą pracować do skutku:

Michał Pokrzywa: Dokładnie tak, na chwilę obecną my już rozstawiamy sobie sprzęt oświetleniowy, żebyśmy mieli dobrą widoczność w godzinach wieczornych i nocnych. Zaczyna się robić coraz chłodniej, na pewno będzie to wpływało na trudności, ale nasze działania będą prowadzone do momentu wykluczenia, przeszukania całkowitego tego gruzowiska.

Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, w związku z dzisiejszą tragedią odwołał dzisiejsze artystyczne wydarzenie na rynku „Rozpalmy razem świece na Ustrońskim Rynku” O godzinie 15.00 rozświetlona została świeca adwentowa w milczeniu i zadumie.

Zobacz film:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024