Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są kolejne nowe krzesełka na stadionie w Rybniku

Facebook Twitter

Wreszcie jest na czym usiąść. O złym stanie krzesełek na rybnickim stadionie mówiliśmy wielokrotnie na antenie Radia 90. Przypomnijmy, skarżyli się na nie kibice zasiadający na trybunach rybnickiego stadionu. Zły stan siedzisk był także powodem odwołania odbywającej się na obiekcie cyklicznej imprezy kabaretowej "Kabaryjton".

Na początku miesiąca zakończyła się na stadionie wymiana części siedzisk- mówi rzecznik rybnickiego magistratu Agnieszka Skupień:

 Agnieszka Skupień: Sama wymiana była zaplanowana na ten rok, który właśnie niedługo kończymy, natomiast zdarzyło się to niestety zbyt późno, stąd mnóstwo informacji o tym, że stan krzesełek jest bardzo zły. Powinno to zostać zrobione przed sezonem, niestety stało się inaczej. Wszyscy państwo o tym wiecie, bo szeroko to w mieście komentowaliśmy. Teraz nastąpiła wymiana krzesełek, chodzi o to, żeby ci, którzy przychodzą na stadion i płacą za bilety, siedzieli na krzesełkach czystych i wygodnych.

Krzesełka wymieniono, ale jeszcze nie na całym obiekcie:

Agnieszka Skupień: Cztery tysiące tych w najgorszym stanie krzesełek zostało właśnie wymienionych kilka dni temu. Przypomnę, że w 2020 roku wymieniliśmy 2300 krzesełek. To jeszcze nie wszystko, bo zostało nam do wymiany cztery tysiące jeszcze. Jesteśmy na etapie planowania budżetu i w ogóle rozważania kierunku, w którym stadion w Rybniku miałby się rozwijać, a właściwie, co chcemy remontować i w jakim kierunku w przyszłości chcemy pójść, dlatego za wcześnie, żeby określić ilość krzesełek do wymiany w przyszłym roku.

Dodajmy, że wymiana wspomnianych 4 tysięcy krzesełek kosztowała ponad 630 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu miasta. Pierwsze imprezy, podczas których kibice będą mogli zasiąść na nowych krzesełkach rybnickiego stadionu już w ten weekend. W sobotę (15.10.) mecz piłkarzy ROW-u Rybnik, a w niedzielę (16.10.) turniej z okazji 90-lecia istnienia rybnickiego żużla.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj