Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są obiecane pieniądze na dokończenie ulicy Młodzieżowej w Zawadzie

Facebook Twitter

Są obiecane pieniądze na dokończenie ulicy Młodzieżowej w wodzisławskiej dzielnicy Zawada. Jeszcze w tym roku ma zostać dokończona ścieżka pieszo-rowerowa. Na ten cel zabezpieczono półtora miliona złotych. Decyzję w tej sprawie podjęli radni Sejmiku Województwa Śląskiego.

Pewne jest, że prace na przełomie września i października ruszą na odcinku od Kokoszyc do Zawady. Druga część inwestycji od ulicy Pszowskiej do skrzyżowania z ulicą Edmunda Szwedy ma być realizowana w przyszłym roku. Radni sejmiku wpisali prawie 10 milionów złotych do Wieloletniego Planu Finansowego, a Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zadeklarował, że ogłosi przetarg na cały fragment ulicy Młodzieżowej, który wymaga jeszcze remontu, choć prace będą prowadzone w cyklu dwuletnim. Ale to też jest gwarancja, że środków w 2022 roku nie powinno zabraknąć.

Ulica Młodzieżowa w październiku 2019 roku

Do zrobienia zostanie ponad 800- metrowy odcinek, w planach są roboty rozbiórkowe i ziemne, wzmocnienie podłoża, odwodnienie, a także nowa nawierzchnia. Powstanie też nowy chodnik.

Na dokończenie modernizacji ulicy Młodzieżowej czekają od dawna mieszkańcy. Przypomnijmy tylko, że remont Młodzieżowej rozpoczął się w czerwcu 2017 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj