Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są piękni, uśmiechnięci i z nadzieją patrzą w przyszłość

Facebook Twitter

To o uczestnikach projektu "Wydobyć i dostrzec piękno", jaki realizowało wodzisławskie Stowarzyszenie "Razem Raźniej". Przypomnijmy: grupa osób niepełnosprawnych lub borykających się z przewlekłymi chorobami brała udział w warsztatach prowadzonych przez terapeutę, a także w sesjach zdjęciowych.

W sobotę (25.05.) podsumowano blisko 3 miesiące ich pracy nad sobą:

Na pewno jest jakiś impuls, na pewno jest jakiś zaczyn, który zostanie, co z tym zrobią uczestnicy nie wiem. Na ten moment jestem przekonany, że dokonali w sobie pewnych odkryć, czy to jest zmiana? Czas pokaże. To był taki bardzo intensywny czas, takie badanie siebie, analizowanie emocji, przyglądanie się sobie, reakcjom aż do tej całej metamorfozy, którą uwieczniono na fotografiach.  Łzy były, ku naszemu zaskoczeniu pojawiły się w takich niespodziewanych momentach i działały oczyszczająco i budująco.

– podsumowuje Jarosław Tarnowski, terapeuta prowadzący warsztaty w ramach projektu „Wydobyć i dostrzec piękno”. O ogromnych emocjach towarzyszących uczestnikom projektu mówiła też Barbara Macharzyńska, prezes Stowarzyszenia „Razem Raźniej”:

Są to osoby wyjątkowe a ta wyjątkowość jest w nich od zawsze, ten czas pozwolił nam to wydobyć i jestem im za to bardzo wdzięczna. W momencie rekrutacji, czułam, że ta grupa będzie wyjątkowa, w każdym z nich widziałam coś specyficznego, wyjątkowego ale jednocześnie pasującego do osoby, która już się wcześniej zgłosiła (…).

W czasie realizacji projektu wśród uczestników narodziły się przyjaźnie, dziś wszyscy są pełni wiary w swoje możliwości:

– usłyszała od uczestników projektu Monika Sokołowska. Dodajmy, że w czasie finału można było podziwiać fotografie wykonane w czasie sesji zdjęciowych. Ich autorem jest Franciszek Brzoza, wystawa będzie czynna jeszcze przez tydzień (do 3.06.) w Restauracji „Pod Arkadami” w Wodzisławiu.

WIDEO Z FINAŁU AKCJI WYDOBYĆ I DOSTRZEC PIĘKNO

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024