Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są pieniądze na remont DW 933

Facebook Twitter

Remont Drogi Wojewódzkiej numer 933 dojdzie jednak do skutku. Przypomnijmy, że po otwarciu 4 kopert z ofertami przetargowymi okazało się, że wszystkie firmy wyceniły realizacje inwestycji na o wiele większe kwoty niż ta zaproponowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

ZDW proponował ponad 180 milionów złotych, a najtańsza z ofert opiewała na blisko 240 milionów. Radni Sejmiku Wojewódzkiego znaleźli jednak brakujące środki. Mówi rzecznik Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Ryszard Pacer.

Pewne kwoty, które są zapisane w tej części budżetu województwa, która jest przeznaczona dla ZDW w Katowicach, tu kompetencje do zmian ma albo zarząd województwa, albo sejmik. Jeżeli są to kwoty zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym, to takie kompetencje ma sejmik i tym przypadku właśnie sejmik dokonał zmian i kwoty zostały przesunięte z innych zadań na to właśnie. W tym przypadku mamy zwiększoną kwotę na to zadanie, w związku z tym w krótkim czasie ogłosimy wyniki przetargu i przystąpimy do przebudowy.

Kwota o jaką zwiększono budżet przeznaczony na przebudowę DW 933 to ponad 55 milionów złotych. Pieniądze przesunięto z kilku innych inwestycji, głównie z planowanej na lata 2022-2023 budowy obwodnicy Sośnicowic, co nie oznacza, że w kolejnych latach środki na te inwestycje się nie znajdą – zaznacza Ryszard Pacer. Przypomnijmy, że przebudowę DW 933 podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje rozbudowę drogi z Wodzisławia przez Mszanę do węzła autostrady A1. Druga to prace na odcinku Pawłowice – Pszczyna. Termin zakończenia robót to rok 2021. Przetarg na wykonanie prac powinien zostać rozstrzygnięty w najbliższych tygodniach, jeżeli nie będzie odwołań, prace ruszą w tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024