Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są pieniądze na remont instalacji wodno-kanalizacyjnej w rybnickim szpitalu. Będzie ciepła woda

Facebook Twitter

Środki przekaże Śląski Urząd Marszałkowski, zarząd województwa już podjął uchwałę w tej sprawie. W sumie to prawie 9 milionów złotych. A problem z zimą wodą w kranach znany jest od lat, w tej sprawie kilka miesięcy temu do redakcji Radia 90 pisały pielęgniarki, prosząc nas o pomoc.

Mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa:

Izabela Domogała: Temat kanalizacji to był temat zaniedbany przez wiele, wiele, wiele lat. W tych ostatnich miesiącach on był tematem dość głośnym. Sytuacja szpitala w Rybniku jest bardzo trudna, jeśli chodzi o kwestie finansowe. My również jako zarząd województwa musimy wspierać prawie 45 jednostek na terenie Śląska. (…) My mamy środki ograniczone, ale staramy się wsparcie udzielić szpitalowi, aby komfort dla pacjentów i personelu był zadowalający.

Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej w rybnickim szpitalu to poważna operacja:

Izabela Domogała: Inwestycja jest duża, mówimy o całych pionach. Prace muszą być tak zaplanowane, aby nie zaburzyć pracy szpitala. Budując tę inwestycję, trzeba będzie wyłączyć całe piony. (…) Dlatego potrwa to 2 lata. Trzeba będzie ogłosić przetarg, wyłonić wykonawcę. (…)

A cała inwestycja obliczona jest na dwa lata:

Izabela Domogała: Przeprowadzenie inwestycji to jest przede wszystkim przygotowanie dokumentacji jeszcze przed przetargiem, wyłonienie wykonawcy. (…) Dodatkowo będzie konieczność wyłączania części oddziałów czy sal. (…) Musi to być zaplanowane z wygodą pacjentów i personelu. (…)

Ostatecznie uchwałę zarządu województwa w sprawie przekazania pieniędzy rybnickiej lecznicy musi zaakceptować Sejmik Województwa Śląskiego. Ma się to stać na najbliższym posiedzeniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj