StartWiadomości Wiadomości dnia

Są pieniądze na remont muzeum w Wodzisławiu

To prawie cała kwota potrzebna na remont. Urzędnicy z Wodzisławia chwalą się dotacją, jaką udało się uzyskać na prace w pałacu Dietrichsteinów. Obecnie to siedziba muzeum. Po wielu latach starań projekt modernizacji został zauważony, przekazanych zostanie ponad 11 milionów 100 tysięcy złotych na działania, które pozwolą przywrócić zabytkowi dawny blask:

…czyli nowe życie na Starym Mieście – dodaje prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. Prace budowlane mają zakończyć się dopiero w drugiej połowie 2020 roku. W tym czasie ekspozycje będą organizowane poza siedzibą muzeum, np. w plenerze lub w budynku urzędu miasta, pracownicy będą prowadzić lekcje muzealne w przedszkolach i szkołach, ale głównie zajmą się zabezpieczaniem zbiorów i przygotowaniem miejsca, które ma zachwycać po remoncie:

-mówi Sławomir Kula, dyrektor wodzisławskiego muzeum. W trakcie remontu prowadzone będą prace archeologiczne. Te, które odbyły się w 2010 roku już pokazały, że pod pałacem wiele jeszcze jest do odkrycia:

Na pewno swoje miejsce w nowych salach ekspozycyjnych znajdzie sejf odnaleziony w czasie badań prowadzonych kilka lat temu:

Zanim wejdziemy do odnowionego pałacu Dietrichsteinów w holu Urzędu Miasta w Wodzisławiu planowana jest wystawa poświęcona historii tego ważnego dla miasta obiektu.

Zostaw komentarz