Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są pieniądze na remont wiaduktu w Bluszczowie. Starostwo wodzisławskie dostało ponad 700 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Starostwo wodzisławskie dostało ponad 700 tysięcy złotych z budżetu państwa na przebudowę konstrukcji w ciągu drogi powiatowej. Wiadukt na ul. Dworcowej/Kamieńskiej nad nieczynną linią kolejową 176 z Olzy do Markowic, po ostatnim przeglądzie rzeczoznawcy otrzymał ocenę niedostateczną.

Fot. Google Maps

Ograniczony jest na nim tonaż oraz wysokość dopuszczalna pojazdów. Wykonanie jego remontu jest więc bardzo pilą kwestią. Ze względu na wysokie koszty, ok. 1,5 mln zł w lutym br. Zarząd Powiatu skierował do Ministerstwa Infrastruktury wniosek o dofinansowanie. Po 3 miesiącach jest pozytywna odpowiedź i pieniądze na pokrycie połowy kosztów modernizacji wiaduktu.

Modernizacja tego obiektu z pewnością podniesie komfort użytkowania drogi. Zwiększy się przepustowość samego mostu, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych

– mówi starosta Leszek Bizoń.

Most zostanie nie tylko wyremontowany, ale też poszerzony o dodatkowy pas ruchu i chodnik dla pieszych, których obecnie nie ma. PZD planuje inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku. Obecnie przygotowywany jest przetarg. Już dziś wiadomo, że z powodu zakresu i rodzaju planowanych prac w czasie remontu obiekt będzie zamknięty dla ruchu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj