Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są pierwsze korekty rozkładu jazdy autobusów MZK w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Dzisiaj już zdążyli na lekcje. Są pierwsze korekty rozkładu jazdy autobusów MZK w Czerwionce-Leszczynach. Rozkład jazdy nie był dostosowany na przykład do uczniów, którzy musieli dotrzeć na lekcje rozpoczynające się o 7.10. Od dziś wprowadzono pierwsze korekty właśnie z myślą o uczniach.

Jak jeżdżą autobusy w święta

Mówi pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn do spraw społecznych Aleksandra Chudzik:

Aleksandra Chudzik: Zmiany, tak by młodzież faktycznie mogła dojechać na godzinę 8.00 rano do Żor, Rybnika, Ornontowic. O 7.10 zaczynają się lekcje w Czerwionce-Leszczynach, zależało nam też, żeby młodzież mogła sobie spokojnie dojechać. Są autobusy w Czerwionce przed 7.00, młodzież pewnie potrzebuje chwilę czasu, żeby się przebrać, zajrzeć do zeszytów. Mamy też nową linię, która łączy bezpośrednio Książenice bezpośrednio z Czerwionką, dlatego zależało nam też, żeby młodzież też z tej miejscowości mogła sobie spokojnie na 7.10 do szkoły dojechać.

Aleksandra Chudzik, pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyn do spraw społecznych

To nie koniec zmian w rozkładzie jazdy MZK – dodaje Aleksandra Chudzik:

Aleksandra Chudzik: To są pierwsze zmiany. Cały czas MZK zbiera wnioski. Oczywiście w miarę możliwości one będą uwzględniane. Wiemy, że mamy dziury w kursach powrotnych np. przez dwie godziny nie ma powrotu z Rybnika. To na pewno z początkiem października będzie doprecyzowane, teraz jeszcze te informacje zbieramy.

Przypomnijmy, że uwagi co do kursowania komunikacji MZK przyjmuje do czwartku (15.09.).

Linia 302

  • Przesunięcie godzin odjazdu autobusów z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach z godz. 7.50 na 7.20 i z 18.25 na 18.20 oraz z Dworca Kolejowego w Rybniku z godz. 5.54 na 5.50.
  • Wydłużenie trasy kursów po godz. 7.00 i 18.00 z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach poprzez włączenie do obsługi przystanków „Czerwionka Ośrodek Zdrowia” i „KWK Dębieńsko”.

Linia 303

  • Przyspieszenie kursu z Centrum Przesiadkowego w Szczygłowicach z 6.45 na 6.30 oraz zawieszenie pierwszego kursu z „KWK Dębieńsko” o 4.40.

Linia 305

  • Zmiana trasy z ul. Granicznej i Szerokiej na ul. Bełkowską i Palowicką
  • Uruchomienie dodatkowego kursu z Centrum Przesiadkowego w Żorach o godz. 6.00 (w zamian za kurs linii 306 o tej samej porze).
  • Uruchomienie kursu z „KWK Dębieńsko” do „Szczygłowice Centrum” o godz. 12.45.
  • Przyspieszenie kursu z „KWK Dębieńsko” z godz. 7.30 na 7.00,

Linia 306

  • Zawieszenie kursu z Centrum Przesiadkowego w Żorach o godz. 6.00.

Rozkład jazdy ważny od 12 września 2022 jest dostępny na stronie: http://e-biletmzkjastrzebie.com:8081/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj