Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Są wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Facebook Twitter

Poznaliśmy wyniki głosowania w 7. edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu. Jakie projekty otrzymały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane?

Centrum Raciborza, widok z drona

Do podziału na projekty ogólnomiejskie było półtora miliona złotych. Zgłoszono ich 20, a do głosowania dopuszczono 16 i ostatecznie środki na realizacje przyznano czterem.

Pierwszy z nich nosi nazwę „Bezpieczna ścieżka pieszo-rowerowa nowe zagrody”. Biegnie ona starym chodnikiem pomiędzy ulicami Ocicka i Żorską i nie posiada wydzielonych obszarów służących bezpiecznemu poruszaniu się pieszych oraz osób korzystających z rowerów. To się zmienia projekt dostał 950 tysięcy złotych dofinansowania.

Za 300 tysięcy złotych powstanie plac zabaw szkolny plac zabaw „SP1 Ostróg” przy szkole podstawowej numer 1. Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstanie także oświetlenie boiska LKS 07 Markowice, co pomoże klubowi w lepszej organizacji zajęć sportowych w okresie jesień-zima-wiosna.

Ostatni ze zwycięskich projetów „Estadio de Tuwima – schody na boisko sportowe” z Ocic zakłada wykonanie bezpiecznego i funkcjonalnego zejścia z trybun na murawę boiska szkolnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu w dzielnicy Ocice.

Dwa ostatnie projekty otrzymały odpowiednio 208 i 20 tysięcy złotych. Dodajmy, że podczas głosowania na zgłoszone projekty mieszkańcy oddali łącznie blisko 3 tysiące ważnych głosów.

Nowością w tym roku był konkurs na najciekawszą promocję projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Nagrodę otrzymał wnioskodawca projektu pod nazwą „Raciborski festiwal kultury hip-hop”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj