StartWiadomości Wiadomości dnia

Są zmiany w związku z budową centrum przesiadkowego w Żorach

Natomiast autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej będą korzystały z osobnego peronu przy ulicy Muzealnej. Lokalizację poszczególnych peronów zaznaczono na mapie:

Poszczególne linie będą kursowały z następujących peronów:

Godziny odjazdu autobusów z peronów tymczasowych pozostają bez zmian, tj. są takie same, jak obecnie z dworca autobusowego.

W związku z budową centrum przesiadkowego, na czas prac wprowadzone zostaną także inne zmiany:

  • autobusy linii 69 będą zaczynały kursy z Żor od przystanku „Dworcowa 02” przy szkole muzycznej oraz będą przyjeżdżały z Mikołowa na przystanek „Dworcowa 01”, mieszczący się po przeciwnej stronie ulicy Dworcowej,
  • autobusy firmy Sindbad będą przyjeżdżały i odjeżdżały z przystanku „Dworcowa 01”,
  • postój taksówek zostanie przeniesiony z Dworca Autobusowego na ulicę Klimka, przy byłym Gimnazjum nr 2.

Wprowadzone zostaną także zakazy zatrzymywania się i parkowania w miejscach peronów zastępczych, które zostaną oznakowane liniami przystankowymi P-17, czyli tzw. „zygzakami” oraz w strefie postoju taksówek przy ul. Klimka, która także zostanie oznakowana odpowiednimi znakami pionowymi.

W ramach projektu pn. „Mobilni Żorzanie – systemowe rozwiązania w zakresie mobilności miejskiej” powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe, integrujące transport autobusowy, rowerowy i samochodowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wybudowana zostanie też droga rowerowa wzdłuż al. Jana Pawła II, która połączy centrum miasta, osiedla mieszkaniowe i miejsca pracy, a tym samym ułatwi przemieszczanie się po mieście na rowerze.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 615 139,10 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zostaw komentarz