Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sąd Pracy nakazał przywrócić do pracy zwolnionego sekretarza miasta Rydułtowy. Co zrobią władze miasta?

Facebook Twitter

Dalszy ciąg konfliktu pomiędzy byłym sekretarzem miasta Krzysztofem Jędrośką a władzami Rydułtów. Jak już was informowaliśmy, pod koniec marca po 15 latach pracy, burmistrz wręczył mu wypowiedzenie umowy o pracę i zaproponował przejście na inne stanowisko.

Jędrośka nie zgodził się i skierował wraz ze swoim adwokatem sprawę do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Tamtejszy Wydział Pracy 1 lipca postanowił uznać wypowiedzenie o pracę za bezskuteczne i nakazał przywrócić do pracy Krzysztofa Jędrośkę i wstrzymać nabór na stanowisko sekretarza:

Krzysztof Jędrośka: Twierdzę nadal, że burmistrz miasta Rydułtowy Marcin Połomski był wprowadzany w błąd. W wyniku takich działań podpisał dokument wypowiadający mi umowę o pracę. Orzeczenie sądu o wstrzymaniu naboru na stanowisko sekretarza pozwoliłoby obu stronom wyjść z twarzą z kłopotliwej sytuacji i wrócić do poprzedniej dobrej współpracy. Obecna decyzja sądu bardzo mnie ucieszyła, stwarza ona dla mnie i dla burmistrza możliwość do podania sobie rąk na zgodę. Ja jestem sekretarzem z krwi i kości, więc na pewno chcę wrócić na stanowisko sekretarza.

Tyle przebywający od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim Krzysztof Jędrośka. Tymczasem Mariola Bolisęga zastępca burmistrza Rydułtów, twierdzi, że dziś nie jest już możliwe przywrócenie do pracy byłego sekretarza Krzysztofa Jędrośki. Wybrany został już nowy, został nim Krzysztof Kisiel były dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej:

Mariola Bolisęga: Niestety to, o czym mówi to postanowienie, czyli wstrzymanie naboru na stanowisko sekretarza miasta Rydułtowy jest niewykonalne, ze względu na to, że burmistrz ogłosił nabór na sekretarza na początku maja. 28 czerwca została podpisana umowa z nowym sekretarzem, więc nabór został zakończony. Postanowienie sądu mówi o wstrzymaniu naboru, więc będzie ono przedmiotem zaskarżenia, bo jest niewykonalne. Postanowienie jest z 1 lipca, a wpłynęło do urzędu 6 lipca.

Strony nie chcą podawać przyczyn odwołania ze stanowiska Krzysztofa Jędrośki, który jest także wiceprezesem Stowarzyszenia Sekretarzy Województwa Śląskiego. Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022