Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sala gimnastyczna na 100-lecie liceum im. Powstańców Śląskich. Niebawem uroczystości jubileuszowe szkoły

Facebook Twitter

Trwa budowa sali gimnastycznej w I LO w Rybniku, to inwestycja, na którą czekano od wielu lat. Zakończyły się prace rozbiórkowe, obiekt ma już wytyczony kształt, fundamenty są uzbrojone

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego imienia Powstańców Śląskich w Rybniku

Jak mówił Radiu 90 dyrektor liceum, Tadeusz Chrószcz, plany budowy sali sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Trzykondygnacyjny budynek stanowić mają dwa łączące się prostopadłościany, wejście zlokalizowane będzie pod przewiązką, która połączy budowany obiekt ze szkołą.

Zakończyły się prace rozbiórkowe, trwają roboty ogólnobudowlane. Obiekt ma już wytyczony kształt, fundamenty zostały „zazbrojone”. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszej połowie przyszłego roku, mam nadzieję, że z obiektu będzie można korzystać w przyszłym roku szkolnym

– informuje Jacek Hawel, Dyrektor Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika.

fot. rybnik.eu

Inwestycja jest warta 8 254 177,49 zł

Realizuje ją wybrana w przetargu wodzisławska firma F-BUD FIBIC SP. J. W ramach prac wykonawca wyposaży obiekt w niezbędne instalacje – w tym instalacje systemu nagłośnienia sali – oraz wykona także drogę wewnętrzną jako dojazd do parkingu i placu ppoż. na dziedzińcu wewnętrznym. Inwestycja obejmuje także nowe zagospodarowanie terenu przyległego wraz z elementami małej architektury oraz nasadzeniami zastępczymi.

fot. rybnik.eu

Sala ma być gotowa w maju przyszłego roku

I LO w Rybniku imienia Powstańców Śląskich w tym roku świętuje 100-lecie. W najbliższy weekend (14-15.10) odbędą się uroczystości oficjalne – msza święta i gala w Teatrze Ziemi Rybnickiej oraz mniej oficjalne: spotkania roczników w szkole przy Kościuszki w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024