Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Salowe cały czas czekają na obiecane 5 tysięcy złotych dodatku covidowego

Facebook Twitter

Salowe cały czas czekają na obiecaną jednorazową wypłatę 5 tysięcy złotych dodatku covidowego. Tak jest między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak piszą do pracujące tam panie, już w połowie czerwca otrzymały SMS z informacją, że wypłata będzie zrealizowana 20 czerwca. Niestety do dziś nie otrzymały pieniędzy. W międzyczasie otrzymały informację, że wiadomość o wypłacie dodatku jest nieaktualna.

Dlaczego?

– pytają nas salowe. O odpowiedź poprosiliśmy Marcelinę Kowalską rzeczniczkę szpitala w Jastrzębiu-Zdroju:

Marcelina Kowalska: W naszym szpitalu utrzymaniem czystości zajmuje się podmiot zewnętrzny, czyli firma „Impel”. I WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, zwrócił się do NFZ w imieniu firmy „Impel” o dodatek covidowy dla pracowników, którzy wykonywali swoje obowiązki bezpośrednio na oddziałach covidowych.

Radio 90:  I kiedy te pieniądze będą wypłacone?

Marcelina Kowalska: Na razie czekamy na pieniądze z NFZ, jak tylko będziemy mieć odpowiedź z NFZ i środki, to zostaną one wypłacone osobom, którym się ten dodatek należy.

Dodatek covidowy w wysokości 5 tysięcy złotych jest przewidziany dla pracowników z zawodów niemedycznych walczących z pandemią. Pieniądze dla nich znalazł Minister Zdrowia po interwencjach związków zawodowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj