Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Samochód zderzył się z cysterną pełną smoły. Utrudnienia potrwają nawet do jutra

Facebook Twitter

Zderzenie samochodu osobowego z cysterną na drodze ekspresowej S1 w Cieszynie. Do wypadku doszło kilka minut po godzinie ósmej na pasie prowadzącym w stronę Bielska. BMW zderzyło się z tirem. Jak informuje cieszyńska policja, nikt nie ucierpiał, cysterna leży na boku.

Problemy na drodze ekspresowej S1 w Cieszynie mogą potrwać nawet do jutra (17.10.). Przypomnijmy dziś rano zderzyły się tam BMW z cysterną. Mówi rzecznik cieszyńskiej policji, Rafał Domagała:

34-letni mieszkaniec Pogwizdowa jadący bmw wpadł w poślizg, uderzył w barierkę, odbił się od tej barierki, zderzył się z jadącą obok cysterną, która wywróciła się na lewy bok. Cały pas w kierunku Bielska-Białej został zablokowany przez jakąś godzinę. Później ruch był puszczony jedną nitką w kierunku na Bielsko-Białą.

Usuwanie skutków wypadków jest trudne i czasochłonne:

Ponieważ z Nowego Sącza jedzie cysterna, do której zostanie przepompowane 26 ton ciekłej smoły. Dodatkowo są utrudnienia w dostępie do zaworów, które służą do przepompowania tego ciekłego ładunku i specjalistyczna pompa jedzie do nas z Łodzi. Dlatego to wszystko potrwa do jutra. Kiedy to będzie przepompowywane, to w zależności, jak te pojazdy będą usytuowane, czy też kiedy pojazd będzie podnoszony, może dojść do kolejnych utrudnień.

Dodajmy, że kierowca BMW uskarżał się na ból kręgosłupa i został zabrany do szpitala na obserwację. W wyniku wypadku cysterna przewróciła się na bok. Na miejsce ma przyjechać druga cysterna, do której przepompowana zostanie smoła, dopiero później specjalistyczny sprzęt postawi pojazd na koła. Jak informuje cieszyńska drogówka, będzie to trudna akcja, która może potrwać nawet do jutra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj