Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samolot odleciał bez nich. Kapitan nie wpuścił ich na pokład

Facebook Twitter

Utrata opłaconego połączenia lotniczego, mandat karny oraz dalsze konsekwencje to efekt złamania zasad kwarantanny związanej z epidemią koronowirusa. Kolejne osoby złamały nakaz Sanepidu.

18 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili przypadki złamania zasad kwarantanny, związanej z epidemią koronawirusa. Pięcioro pasażerów, którzy wczoraj stawili się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach to 2 obywateli Ukrainy oraz 3 obywateli Polski, w tym 1 małoletnia dziewczyna oraz 1 małoletni chłopiec. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na wszystkie osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę. Dwoje obywateli Ukrainy oraz jedna Polka zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 zł do 300 złotych na podstawie art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń. Natomiast opiekun prawny małoletnich Polaków w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez dzieci, zgodnie z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń został ukarany dwoma mandatami, każdy w wysokości 500 złotych.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania Komendy Miejskie Policji. Ponadto decyzją Kapitana Statku Powietrznego, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj