StartWiadomości

Samolot wojskowy Herkules nad regionem

Mówi słuchacz Radia 90:

Od paru dni lata bardzo nisko lata tutaj taki bardzo duży, transportowy, wojskowy samolot prawdopodobnie. Prawie codziennie o tej samej porze około 14:00 godziny leci w kierunku Rud, Raciborza. Jest to taki czterosilnikowy, duży samolot, naprawdę bardzo nisko lata.

Udało nam się ustalić, że to prawdopodobnie Herkules należący do belgijskich sił powietrznych. Takie samoloty stacjonują w porcie lotniczym we Wrocławiu. W bazie lotnictwa transportowego w Krakowie informują, że samoloty lądują w Balicach, skąd zabierają skoczków spadochronowych skaczących nad Pustynią Błędowską.

Z dużym prawdopodobieństwem można więc stwierdzić, że właśnie przelot tych maszyn obserwują mieszkańcy naszego regionu. Z zebranych informacji wynika, że w ostatnich dniach nie wylatywały polskie Herkulesy, których baza mieści się w Powidzu w Wielkopolsce.

Jednostki wojskowe odbywają cykliczne ćwiczenia. Od początku czerwca w naszym kraju trwają międzynarodowe ćwiczenia wojsk obrony przeciwlotniczej NATO w Europie, w których biorą udział też żołnierze z krajów sojuszniczych. Niewykluczone, że przeloty maszyn nad regionem to właśnie ich część.

Zostaw komentarz