Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Samoloty i najlepsi piloci znów pojawią się na rybnickim niebie [WIDEO]

Facebook Twitter

Przed nami 5. Dni Aeroklubu. W najbliższy weekend (9-10.06.) do Rybnika zjadą czołowe ekipy z kraju, tradycyjnie będą też miłośnicy lotnictwa z Czech.

Pikniki lotnicze co roku przyciągają tysiące osób:

Lotnictwo zawsze przyciągało, jak spojrzymy na takie pikniki z lat 20., z roku 1929,  którego zdjęcia mamy z Katowic, to widzimy, że przyciągało to tłumy widzów. To było zawsze coś fascynującego, że maszyna się unosiła w powietrzu, a w tej maszynie siedział człowiek. Zawsze skrzydła, które nam dano w postaci szybowców, samolotów, przyciągają, są magnesem dla publiczności. A ewolucje wykonywane przez znakomitych pilotów i pilotki, niesamowicie rozwijają umysły młodzieży, która zafascynowana tym sportem, garnie się do nas.

Podczas dwudniowych pokazów zobaczymy akrobacje samolotowe na wyczynowych maszynach jak i samoloty historyczne – mówi Ireneusz Wilgucki prezes Aeroklubu ROW:

W tym roku to będzie pięć samolotów historycznych, z I wojny światowej, które Pterodactyl Flight zaprezentuje, więc wspaniałe show. Będzie Marek Choim, który pokaże nam dynamiczny lot akrobacyjny ze świecami dymnymi, więc będzie trochę pirotechniki też w powietrzu. Jerzy Makula z szybowcem, będzie zespół FIREBIRDS, to jest ta nasza stała gwiazda; przyleci również zespół Follow-Me, bardzo efektowny, cztery maszyny, które będą wspaniały szyk prezentowały, czyli loty w zespole.

Ci, którzy pojawią się na pikniku lotniczym, także będą mogli wznieść się w powietrze. Posłuchaj o propozycji lotów widokowych:

Bramy na lotnisku otwarte będą już od 12.00. Przygotowany zostanie też specjalny parking dla rowerzystów.

Zobacz więcej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj