Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samorządowcy, także z naszego regionu, piszą do prezydenta Polski

Facebook Twitter

Samorządowcy piszą do prezydenta Polski. A jest ich ponad 600. List otwarty podpisany przez prezydentów, burmistrzów, wójtów, ale i radnych trafił do kancelarii Andrzeja Dudy. Pismo, jak piszą jego sygnatariusze, ma "zachęcać go do aktywnego udziału w negocjacjach" dotyczących pozyskania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Piotr Kuczera, Gabriela Staszkiewicz i Przemysław Korcz podpisali się pod listem do prezydenta RP

Pieniędzy nie ma, oddala się także termin, kiedy mogłyby się one w Polsce pojawić. Jak mówią samorządowcy –

Kiedy nasi koledzy burmistrzowie miast z innych państw Unii Europejskiej w tym momencie wydatkują pieniądze z funduszu odbudowy na rzecz konkretnych inwestycji w swoich miastach, to my obserwujemy narastające kłótnie, których końca nie widać.

Autorami listu są osoby skupione w Ruchu Samorządowy „Tak dla Polski”. Podpisali się pod nim przedstawiciele nie tylko największych polskich miast. Są także reprezentanci regionu z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą na czele. Ale jest i Gabriela Staszkiewicz burmistrz Cieszyna, czy Przemysław Korcz burmistrz Ustronia.

Brak pieniędzy z KPO to dla miast i wsi ostry hamulec rozwojowy. Rząd w tej sprawie jest wciąż bierny, a konsekwencje ponoszą mieszkańcy polskich gmin – zauważają autorzy.
Pod listem zawarli spis ponad tysiąca inwestycji, które dzięki unijnym pieniądzom mogłyby być zrealizowane.

Dodajmy, że jak liczą włodarze miast i wsi, w grze jest blisko 107 miliardów złotych dotacji oraz ponad 51 mld zł w formie preferencyjnych pożyczek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024