Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samorządowcy z regionu piszą do kolegów z Ukrainy

Facebook Twitter

Samorządowcy z regionu piszą do kolegów z Ukrainy, w piśmie Ślaskiego Związku Gmin i Powiatów wyrazili niepokój związany z narastającymi od dłuższego czasu rosyjskimi przygotowaniami wojennymi. Przypominają też, ze związek od 2013 r. współpracuje z Kijowskim Oddziałem Regionalnym Związku Miast Ukrainy.

Fot. pixabay.com

W imieniu 150 gmin, miast i powiatów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów pragnę przekazać najszczersze, płynące z głębi serca wyrazy solidarności z wszystkimi samorządami lokalnymi w Ukrainie – z ich mieszkańcami, liderami i pracownikami samorządowymi, a szerzej – z wszystkimi obywatelami Ukrainy

– tak brzmi początek pisma, które Związek dziś (22.02) wystosował do Związku Miast Ukrainy:

Z wielkim oburzeniem odnotowujemy gromadzenie ogromnych ofensywnych sił militarnych wzdłuż granic Ukrainy i bieżące prowokacje rosyjskie we wschodniej części Waszego Kraju (np. zbombardowanie przedszkola w Stanicy Ługańskiej – znanej nam z dawniejszych kontaktów w ukraińskiej jednostce samorządowej).

Przedstawiciele Związku zwracają też uwagę, że bezsprzeczne jest to, że żadne państwo nie ma prawa podważać suwerenności, wolności ani integralności terytorialnej innego narodu. Burzenie pokoju powinno spotkać ze zdecydowaną odpowiedzią całej wspólnoty międzynarodowej i wszystkich ludzi dobrej woli.

Wierzymy, że konkretna pomoc na rzecz zwiększenia ukraińskiego potencjału obrony ze strony niektórych państw (w tym również Polski) oraz pojawiająca się stopniowo w Ameryce i Europie większa świadomość realnego znaczenia tych zagrożeń i wola dalszego działania, przyczyni się do skutecznej obrony niepodległości i integralności Ukrainy

– podsumowują samorządowcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023