Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samorządy wsparły policję. Nowe radiowozy w górskich miejscowościach [FOTO]

Facebook Twitter

Policjanci z Wisły i Istebnej mają nowe pojazdy. Jeszcze przed końcem minionego roku otrzymali kluczyki do dwóch nieoznakowanych radiowozów Kia Sportage oraz quada.

fot. policja Cieszyn

Jeden z nieoznakowanych samochodów będzie służył policjantom z wiślańskiego komisariatu, natomiast drugi trafi do mundurowych z Posterunku Policji w Istebnej. Q quad będzie wykorzystywany przez obie jednostki. Ten ostatni pojazd będzie służył do patrolowania terenów leśnych czy trudnodostępnych, gdzie nie jest możliwy wjazd radiowozem. Ma to ułatwić policjantom szybkie dotarcie z pomocą do potrzebujących mieszkańców miasta lub turystów.

Wykorzystanie quada umożliwi również prowadzenie poszukiwań osób zaginionych w trudnym terenie. Terenowy czterokołowiec został zakupiony ze środków własnych policji, natomiast zakup radiowozów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu samorządów. Po 40 tysięcy złotych przekazały na ten cel: cieszyńskie starostwo, Urząd Miasta w Wiśle oraz Gmina Istebna. Jak podkreślał podczas uroczystości wręczenia kluczyków do nowych pojazdów Komendant Powiatowy Policji Cieszynie, inspektor Jacek Stelmach, pomoc samorządów jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców oraz licznie odwiedzających Wisłę i Trójwieś turystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023