Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanatoria będą przyjmowały kuracjuszy

Facebook Twitter

Narodowy Fundusz Zdrowia wznowił kierowanie pacjentów do sanatoriów od wczoraj (11.03.), natomiast Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie uruchamia wyjazdy od najbliższego poniedziałku (15.03.). Osoba ubezpieczona, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, otrzyma zawiadomienie o skierowaniu.

Takie pismo dostaną także te osoby, które już wcześniej je otrzymały, ale ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

Beata Kopczyńska: Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitacje albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku COVID-19, dlatego przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny, aby go wykonać, należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

-wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS-u na Śląsku. Wykonanie testu jest bezpłatne dla pacjenta.

Beata Kopczyńska: Jeżeli ktoś zmienił w tym czasie numer telefonu, to bardzo ważne jest, by poinformował o tym ośrodek rehabilitacyjny. Bardzo prosimy, by nie planować wyjazdu, dopóki nie otrzymamy informacji z ośrodka o negatywnym wyniku testu. Natomiast osoby, które przebywają na kwarantannie albo izolacji, muszą pozostać w domu. Jeżeli ktoś nie może skorzystać z wyjazdu na rehabilitację, powinien poinformować o tym ZUS.

– dodaje Beata Kopczyńska.

Czytaj więcej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj