Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Sanepid niczego nie umorzył ws. Face2Face”. Inspektor Hudzik wyjaśnia

Facebook Twitter

Sanepid niczego nie umorzył żadnego postępowania w sprawie klubu Face2Face z Rybnika. WSSE w Katowicach zaprzestała jedynie działań w jednym z prowadzonych postępowań. Dotyczyło ono bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, by nie stosować tych samych przepisów wobec tego samego przedsiębiorcy, postanowiono o zaprzestaniu działań w tym postępowaniu:

Grzegorz Hudzik: To nie jest tak, że umorzyliśmy, bo zaprzestaliśmy działań. Ponieważ nałożona została decyzja z artykułu 27 ust. 2, czyli spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia i decyzji, ponieważ każda decyzja musi mieć określony termin. Ta decyzja była nałożona 14 lutego, ale w tym czasie sprawę przejmuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, która prowadzi również pod tym samym zarzutem postępowanie wobec przedsiębiorcy. W związku z tym ta decyzja nie mogła być z automatu przedłożona, bo wiemy, nie można dwukrotnych przepisów- że tak powiem- stosować wobec jednego przedsiębiorcy i decyzja wygasiła się siłą rzeczy 14 lutego, ale jest cały czas pod nadzorem prokuratury prowadzone postępowanie.

-wyjaśniał Grzegorz Hudzik Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Przypomnijmy że dwa pozostałe postępowania prowadzone przez sanepid zakończyły się nałożeniem kar finansowych po 30 tysięcy złotych każda. W sumie klub musi zapłacić 60 tysięcy złotych. Jedna kara dotyczy prowadzenia działalności gastronomicznej pomimo zakazu i obostrzeń, druga za organizowanie zabaw tanecznych, bez zabezpieczenia i dystansów społecznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj